Shamaev

Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, sztab Arbiego Shamaeva złożył pisemny protest od werdyktu walki reprezentanta WCA Fight Club z gali WCA 2.

W minioną sobotę w Warszawie podczas drugiej edycji WCA Fight Night w walce wieczoru Arbi Shamaev (MMA 8-3) zmierzył się z Mamadou Gueye (MMA 8-3). Czeczen przegrał po trzech rundach bardzo bliski pojedynek przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Jak udało się nam dowiedzieć, organizatorzy kontaktowali się między innymi z Piotrem Michalakiem i kilkoma innymi sędziami w celu stworzenia składu sędziów, którzy mieliby zweryfikować werdykt wydany przez arbitrów: Wojsława Rysiewskiego, Grzegorza Szczepanika i Grzegorza Stańczuka.

Poprosiliśmy o komentarz Sebastiana Świerkota, który był jednym z organizatorów tej gali. Oto jego odpowiedź:

oficjalnie mogę potwierdzić, że otrzymaliśmy pisemny protest. Sami analizujemy tę walkę, jak i została ona przesłana do znanych sędziów w Polsce i za granicą. Piotr Michalak zgodził się już wziąć udział w rozpatrywaniu protestu, a z zagranicznych sędziów rozważamy albo Granta Watermana, albo Bena Cartlidge’a.

Poniżej karta punktowa z tej walki

13023670_1232228156804806_1811211957_n

A tu walka:

https://www.youtube.com/watch?v=Te14hW8iW1k&feature=youtu.be

3 KOMENTARZE

  1. Kiedy zawodnicy się nauczą, że z wyniku sędziów się nie podważa, i trzeba się z nim po prostu pogodzić (?). Jeszcze gdyby była tu jakaś dominacja i wynik z kapelusza, ale nic z tych rzeczy nie miało miejsca. Nie ma co winić sędziów, można mieć pretensje wyłącznie do siebie. Żenada.  Dobranoc.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.