Michael Chandler, który przeszedł niedawno z Bellatora do UFC, poznał wreszcie termin i rywala na swój debiut w największej organizacji MMA na świecie.

Chandler po podpisaniu kontraktu z UFC był zawodnikiem rezerwowym pojedynku mistrzowskiego pomiędzy Justinem Gaethje i Khabibem Nurmagomedovem. Ponieważ w tej sytuacji zawodnik przeszedł normalny proces zbijania wagi, szef UFC zapowiedział, iż na jego debiut trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Teraz zdradził w końcu, kto będzie rywalem Chandlera.

Początkowo pracowaliśmy nad walką z Oliveirą, ale on nie mógł zrobić wagi. Chandler zawalczy więc z Hookerem. To będzie świetne starcie.

Szef UFC powiedział te słowa w audycji „The Schmo”.

Do walki obu zawodników dojdzie 23 stycznia na gali UFC 257, podczas której starciem wieczoru będzie walka Conora McGregora z Dustinem Poirierem.

Michael Chandler legitymuje się rekordem 21-5. W Bellatorze walczył nieprzerwanie od 2010 roku, w tym czasie został zwycięzcą turnieju oraz trzykrotnym mistrzem wagi lekkiej. W trakcie swojej kariery wygrywał z takimi zawodnikami jak Marcin Held, Eddie Alvarez, Patricky Freire, czy Benson Henderson.

Dan Hooker w organizacji Dany White’a jest od 2014 roku. Stoczył 15 walk z czołówką kategorii piórkowej oraz lekkiej. Do jego największych zwycięstw możemy zaliczyć pojedynek z: Gilbertem Burnsem, Jimem Millerem, Paulem Felderem oraz Jamesem Vickiem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.