paulo costa robert whittaker

Wallid Ismail, menadżer Paulo Costy, od dawna walczy o to, żeby jego podopieczny został w następnym boju zestawiony z Robertem Whittakerem. Wygląda na to, że szef UFC, również byłby zainteresowany tym starciem, ale na innych warunkach niż chciałby Costa.

Po tym jak oficjalnie ogłoszono, że mistrz wagi średniej Israel Adesanya zmierzy się w kolejnej walce z mistrzem wagi półciężkiej Janem Błachowiczem, menadżer Paulo Costy uznał, że jego podopieczny powinien zawalczyć o pas tymczasowy kategorii średniej z Robertem Whittakerem.

W najnowszej rozmowie dla TheMacLife szef UFC przyznał, że sam byłby zainteresowany takim pojedynkiem.

Paulo Costa i jego zespół terroryzują nas w sprawie zrobienia tej walki. Sam też zestawiłbym takie starcie.

Dana White dodał jednak, że na pewno nie byłaby to walka o pas tymczasowy.

29-letni Paulo Costa do UFC dołączył w 2017 roku jako mistrz Jungle Fight w kategorii średniej. Brazylijczyk zanotował bardzo mocny start w organizacji, nokautując każdego rywala w czterech kolejnych występach. Po zwycięstwach z Johnym Hendricksem oraz Uriah Hallem – „Borrachinha” po świetnej walce pokonał na punkty Yoela Romero. W ostatnim boju musiał po raz pierwszy uznać wyższość rywala w klatce, jakim był Israel Adesanya, mistrz UFC wagi średniej.

Whittaker w ostatnich dwóch walkach pokonał Jareda Cannoniera i Darena Tilla. W ostatnich 12 pojedynkach jego bilans wynosi 11-1. Jedyną przegraną w tym czasie zafundował mu Israel Adesanya na UFC 243.

15 KOMENTARZE

 1. Eh. Rozumiem że Rob walczyć musi żeby Danka go z rankingu nie wyjebał ale i tak wolałbym go widzieć z Vettorim

  Po tym jak ostatnio pokazał się Costa mam na niego wyjebane

 2. Eh. Rozumiem że Rob walczyć musi żeby Danka go z rankingu nie wyjebał ale i tak wolałbym go widzieć z Vettorim

  Po tym jak ostatnio pokazał się Costa mam na niego wyjebane

  Właściwie to Costa wyzywa do walki Whittakera a Vettori chciał walczyć z Tillem. UFC może się zgodzić na oba starcia. Dwóch pretendentów to nie jest zła opcja, biorąc pod uwagę, że Adesanya może zostać w półciężkiej po przegranej z Jankiem.

 3. Właściwie to Costa wyzywa do walki Whittakera a Vettori chciał walczyć z Tillem. UFC może się zgodzić na oba starcia. Dwóch pretendentów to nie jest zła opcja, biorąc pod uwagę, że Adesanya może zostać w półciężkiej po przegranej z Jankiem.

  Chodziło mi raczej o to że potencjalnie wrzucą tymczasowy do tej walki a Costa zupełnie nie zasłużył, chociaż Vettori Till byłoby ciekawe.

  Jakby był to podwójny eliminator a potem zwycięzcy walczą ze sobą o tymczasowy, byłoby spoko

 4. To ma sens, do tego Vettori vs Cannoner (ew. Till) i zwycięzcy o pas po Izraelu (nie wierzę, że wróci do średniej, walczył z prawie całą czołówką i tylko Vettori mu stawił opór)

 5. Ale Izzy'emu mordę trochę obił :fjedzia:

  No trzeba przyznać, że jak na tamte czasy miał najmniejszy zasięg a momentami dał mu popalić jako jedyny, za to szacunek, szkoda że mu fejm tej walki troche napsocil w głowie.

 6. No trzeba przyznać, że jak na tamte czasy miał najmniejszy zasięg a momentami dał mu popalić jako jedyny, za to szacunek, szkoda że mu fejm tej walki troche napsocil w głowie.

  No popsuł trochę krwii Izziemu, ale fakt jest jednak taki, że Gastelum nie osiągnął zupełnie nic. Największe skalpy to Bisping zaraz po ciężkim KO i chyba w alko cugu i split z past prime Souzą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.