Jeszcze przed walką Maxa Hollowaya z Calvinem Kattarem szef UFC zapowiadał, że starcie to może wyłonić pretendenta do walki mistrzowskiej. Tuż po starciu Dana White powiedział jak zapatruje się na trzeci pojedynek Hollowaya z mistrzem Alexandrem Volkanovskim.

Holloway jest byłym mistrz kategorii do 145 funtów. Max w grudniu 2019 roku po pięciorundowym boju stracił tytuł mistrzowski na rzecz Alexandra Volkanovskiego. Na UFC 251 doszło do natychmiastowego rewanżu obu zawodników. „Błogosławiony” po raz kolejny przegrał z Australijczykiem decyzją sędziów, jednak wielu fanów oraz ekspertów uważa werdykt drugiego starcia za bardzo kontrowersyjny.

Teraz Volkanovski będzie się bił z Brianem Ortegą, ale jeśli wygra i pozostanie mistrzem, w kolejnej walce najpewniej zmierzy się ponownie z Hollowayem. Dana White został zapytany o to podczas konferencji prasowej po ostatniej gali i powiedział:

Myślę, że będziemy musieli to zrobić.

Szef UFC dodał również, że styl w jakim Holloway wygrał z Kattarem zagwarantował mu walkę o pas.

Holloway zrobił to co musiał zrobić i to w spektakularnym stylu i myślę, że zasłużył na kolejną walkę z Volkanovskim.

Starcie to jednak ostatecznie zależy od wyniku kolejnej walki Volkanovskiego, który powróci do klatki 17 marca na gali UFC 260, gdzie będzie bronił pasa w walce z Brianem Ortegą. 30-letni Australijczyk w swoim ostatnim występie na lipcowej gali UFC 251, pokonał po raz drugi z rzędu Maxa Hollowaya.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.