Chociaż Justin Gaethje (MMA 21-2) zapowiedział niedawno, że ma zamiar poczekać na walkę o pas mistrzowski ze zwycięzcą starcia pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem (MMA 28-0) i Tonym Ferguson, to może się jednak okazać, że jego miejsce w wyścigu do pojedynku o pas zajmie Conor McGregor.

Zobacz również: Justin Gaethje chce czekać na walkę o pas

Szef UFC, Dana White, jest bowiem zdania, że jeśli  Conor McGregor (MMA 21-4) pokona Donalda Cerrone (MMA 36-12), to stanie się pretendentem do tytułu mistrzowskiego.

Zobaczcie czego dokonał Conor w ciągu ostatnich kilku lat, a potem przegrał z Khabibem w walce, która wyniosła tzw. złą krew na zupełnie inny poziom. Gaethje jest w drodze na szczyt. Oferowaliśmy mu jednak sporo walk, których on nie wziął. Conor jest więc następny w kolejce, jeśli pobije „Kowboja”.

W rozmowie z Brettem Okamoto dla ESPN, szef UFC nie zdradził jednak jakie walki odrzucił Gaethje. Odniósł się natomiast do kwestii wagi (170 funtów), w której będzie walczyć McGregor z Cerrone.

Patrzę na to tak, że to jest walka w 155 funtach, tylko obaj zawodnicy nie będę ciąć wagi. Conor powiedział, że chcę się bić w 170 funtach i wiedziałem, że „Kowboj” nie będzie miał z tym problemu. Po co ciąć wagę, jeśli obaj zgodzili się na takie podejście do sprawy?

Do walki Conora z Donaldem dojdzie już 18 stycznia w hali T-Mobile Arena w Las Vegas.

https://youtube.com/watch?v=TyQR5RhT7GU

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.