Kamaru Usman, mistrz kategorii półśredniej organizacji UFC, od 16 walk pozostaje niepokonany i jeszcze nigdy nie został pobity w oktagonie największej organizacji MMA na świecie. Szef UFC, Dana White, jest pod wrażeniem Kameruńczyka i wierzy, że ten zostanie jednym z największych zawodników w historii.

Dana White, przedstawił swoje dzisiejsze spojrzenie na mistrza wagi średniej pisząc na Instagramie:

Nikt nie był na początku bardziej krytyczny w stosunku do Usmana niż ja. Teraz on jest prawdziwym sku***elem. Jest niesamowit w każdej płaszczyźnie walki. Kończąc karierę on będzie jednym z największych zawodników w historii.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Kamaru Usman ma powrócić do klatki w obronie tytułu 13 lutego 2021 roku. Rywalem mistrza ma być Gilbert Burns.

Usman zdobył tytuł w marcu roku 2019, pokonując Tyrona Woodleya.. Dziewięć miesięcy później, w grudniu, udanie obronił pas, nokautując Colby’ego Covingtona. Swój ostatni pojedynek stoczył na gali z numerem 251, kiedy to wypunktował Jorge Masvidala, który zastąpił Burnsa.

Burns nie przegrał pojedynku w oktagonie UFC od czasu przejścia do kategorii półśredniej. Pokonał w tym czasie Alexeya Kunchenko, Gunnara Nelsona, Demiana Maię i Tyrona Woodleya. „Durinho” trenował w przeszłości przez długi czas z aktualnym mistrzem, Usmanem, lecz teraz ich drogi się rozeszły – Kamaru przeniósł się do Denver, gdzie trenuje z m.in. Justinem Gaethje.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.