Trzecia walka pomiędzy byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC Danielem Cormierem i aktualnym czempionem Stipe Miocicem zbliża się wielkimi krokami.

W rywalizacji najlepszych zawodników wagi ciężkiej organizacji UFC jest remis. Stipe Miocic na gali UFC 241 w sierpniu 2019 roku pokonał Daniela Cormiera w czwartej rundzie walki przez TKO. Był to rewanż za walkę na gali UFC 226 w lipcu 2018 roku podczas której Cormier zafundował panującemu mistrzowi szybki nokaut w pierwszej rundzie odbierając mu mistrzowski pas królewskiej wagi.

Teraz obaj zawodnicy stoczą bój w hali Apex w Las Vegas i ostatecznie rozstrzygną swoją rywalizację.

Szef UFC, Dana White, uważa, że pojedynek ten wyłoni najlepszego zawodnika wagi ciężkiej w historii tego sportu, o czym powiedział w audycji „Barstool Sports”.

Jestem bardzo podekscytowany tym starciem. Mamy dwóch najlepszych zawodników wagi ciężkiej w historii, a to jest trylogia. Moim zdaniem ta walka zdecydowanie pokaże, kto jest najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej wszech czasów.

W rozmowie poruszono również temat rozmiaru klatki, która znajduje się w hali Apex i która jest mniejsza od standardowej areny widywanej na galach UFC. Szef UFC potwierdził, że zawodnicy właśnie w takiej mniejsze klatce będą walczyć.

Tak, używamy klatki, którą mamy tam zainstalowaną.

Walka pomiędzy Stipe Miocicem i Danielem Cormierem została zaplanowana na 15 sierpnia.

Zobacz również: „To jest bolesne i wkur***jące” – Miocic o wkładaniu palców w oczy przez Cormiera

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.