Khabib Nurmagomedov najlepszy zawodnik wszech czasów GOAT
Khabib Nurmagomedov, Dana White i Ali Abdelaziz

Dyskusje na temat tego, który zawodnik MMA jest lub był najlepszym fighterem w historii trwają w najlepsze. 7 września Khabib Nurmagomedov (MMA 28-0) obronił swój mistrzowski tytuł w walce z  Dustinem Poirierem (MMA 25-6), co zdaniem szefa UFC przybliżyło go do zyskania statusu najlepszego zawodnika w historii.

On jest wyjątkowym człowiekiem. Myślę, że kilka walk dzieli go od stania się najlepszym zawodnikiem wszech czasów. Przez tak długi czas pozostaje niepokonany, w kategorii wagowej, która jest niesamowicie mocna. Jego kariera wygląda wyjątkowo.

W taki sposób Dana White przedstawił swoje spojrzenie na tę sprawę podczas spotkania z mediami po walce Khabiba. Zapytany natomiast o samy występ Nurmagomedova, powiedział:

Wyglądał niewiarygodnie, niesamowicie dominująco, nawet mimo tego, że w walce były dramatyczne chwile, np. kiedy Khabib wpadł w gilotynę. Wiele osób nie wychodzi z takich opresji. Khabib jest tak dobry, że mu się udało.

46 KOMENTARZE

 1. Żeby Jonesa i Cormiera przebić to jeszcze mu sporo brakuje. Najszybciej by mu się udało gdyby poszedł wagę wyżej i tam też wygrał pas.

  najgorsze zdjęcie ever. Tfu

 2. Ale Jones też ma pas tylko w jednej kategorii, do tego ma jedną przegraną, do tego ma mniejsza liczbę walk w rekordzie, do tego ćpieje, do tego bije dziwki, rozpierdala samochody i koksuje … a Nurma tylko się kąpie z kuzynami :jon:

 3. Pokonał Dos Anjosa, Conora i Poiriera nie jest to niesamowite osiągnięcie. Do takich gości jak Aldo, GSP, Anderson Silva czy nawet tfu tfu Jones to mu jeszcze tak z 5 lat wygrywania brakuje.

 4. Żeby Jonesa i Cormiera przebić to jeszcze mu sporo brakuje. Najszybciej by mu się udało gdyby poszedł wagę wyżej i tam też wygrał pas.

  najgorsze zdjęcie ever. Tfu

  Cormier? Serio?

 5. Khabib Nurmagomedov, Dana White i Ali Abdelaziz

  Jak to Peja rapował kiedyś?

  "Dwie, dwie (łyse)kurwy, przez duże K!" :awesome:

 6. 28-0 ale i tak to za mało dla wielu.  Zmielił cała kategorie wagową nie przegrywając rundy, wciąż mało. 

   Oprócz ElCucuja nie ma nikogo sensownego z kim można go dziś zestawić.  Co jeszcze musi zrobić aby przekonać niedowiarków?

 7. 28-0 ale i tak to za mało dla wielu.  Zmielił cała kategorie wagową nie przegrywając rundy, wciąż mało.

  Odrobinę szacunku dla Krula.

 8. Ten już chyba nie menadzeruje khabibowi. W embeded był jakiś inny brat w wierze podpisany jako menadzer

 9. 28-0 ale i tak to za mało dla wielu.  Zmielił cała kategorie wagową nie przegrywając rundy, wciąż mało.

   Oprócz ElCucuja nie ma nikogo sensownego z kim można go dziś zestawić.  Co jeszcze musi zrobić aby przekonać niedowiarków?

  Jak z Conorem przegrał rundę, więc o czym mówisz

 10. Żeby być legendą, musisz pokonać legendę. A jak wszyscy wiemy, Nurma na backstage wyjaśnił Lobova, co sprawia że przejął po nim tytuł GOATA.

  (Chodzą plotki że chodzi o tytuł Baddest goat fucker, ale ja nie wierzę)

 11. 28-0 ale i tak to za mało dla wielu.  Zmielił cała kategorie wagową nie przegrywając rundy, wciąż mało.

   Oprócz ElCucuja nie ma nikogo sensownego z kim można go dziś zestawić.  Co jeszcze musi zrobić aby przekonać niedowiarków?

  Jones, czy GSP zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko. Khabib się zbliża do nich, ale na dzień dzisiejszy to jest za mało, żeby uważać go za GOATA wszech czasów

 12. W jego naprawdę wyśrubowanym rekordzie brakuje trochę dramatycznych wojen, takich które zapadają w pamięć, jakiś spektakularnych powrotów, zwrotów, obrotówek…  Na pewno może być zapamiętany jako legendarny zapaśnik.

 13. 28-0 ale i tak to za mało dla wielu.  Zmielił cała kategorie wagową nie przegrywając rundy, wciąż mało.

   Oprócz ElCucuja nie ma nikogo sensownego z kim można go dziś zestawić.  Co jeszcze musi zrobić aby przekonać niedowiarków?

  Khabib ma o 2 obrony pasa więcej nic Conor. Niech zrobi tyle obron co Jon, GSP czy Silva to będzie o czym gadać. Lekkim jest jednym z najlepszych to pewne.

 14. Khabib ma o 2 obrony pasa więcej nic Conor. Niech zrobi tyle obron co Jon, GSP czy Silva to będzie o czym gadać. Lekkim jest jednym z najlepszych to pewne.

  Z kim robić te obrony?  Tylko Ferguson został do zgwałcenia.

 15. Z kim robić te obrony?  Tylko Ferguson został do zgwałcenia.

  no z kolejnymi pretendentami, czy już powinni zamknąć lekką?

 16. Jak z Conorem przegrał rundę, więc o czym mówisz

  Przykre, że wątpliwe wygranie rundy musicie wywyższać do rangi wielkiego i spektakularnego sukcesu. To tak jak kibice polskich drużyn piłkarskich. Robią meksykańską falę jak ich drużyna w starciu z europejskim przeciętniakiem przekroczy z piłką przy nodze linię środkową, bo wiedzą, że nic lepszego im się nie przytrafi.

 17. Zaorac i żyto posadzić.

  Można, ale to nie zmienia, że po 2 obronach oraz pokonania RDS, Ala, Barbozy i Chorchera w ciagu 10 lat, nalezy mu się tytuł najlepszego zawodnika WSZECHCZASÓW;)

 18. Z kim robić te obrony?  Tylko Ferguson został do zgwałcenia.

  Z obecnego top-10 to walczył tylko z Barbozą i Dustinem, więc coś tam by się znalazło :crazy:

 19. Z obecnego top-10 to walczył tylko z Barbozą i Dustinem, więc coś tam by się znalazło :crazy:

  Był jeszcze Al sprzedawca loftów i Krul.

 20. 28-0 ale i tak to za mało dla wielu.  Zmielił cała kategorie wagową nie przegrywając rundy, wciąż mało.

   Oprócz ElCucuja nie ma nikogo sensownego z kim można go dziś zestawić.  Co jeszcze musi zrobić aby przekonać niedowiarków?

  Tony i superfight z mistrzem 77, ale niektórych to też nie przekona

 21. Tony i superfight z mistrzem 77, ale niektórych to też nie przekona

  W sumie to mnie przekonaliście.

  Dustin/Holloway< Conor

  Al < Cerrone< Diaz< Conor

  Barboza<Lee< RDS< Alvarez< Conor

  GOAT – Khabib

  egzekfo GOAT – Conor

 22. W sumie to mnie przekonaliście.

  Dustin/Holloway< Conor

  Al < Cerrone< Diaz< Conor

  Barboza<Lee< RDS< Alvarez< Conor

  GOAT – Khabib

  egzekfo GOAT – Conor

  GOAT PAROBIEC CIOSU BOMBOWIEC I koniec

 23. Ciężko to stwierdzić. IMO żeby go pokonać trzeba by go zestawić z kimś z WW. Jak już ktoś wyżej napisał jest tam wysyp zapasnikow więc jego walka z Usmanem/ Colbą /Woodleyem/Askrenem/ Edwardsem czy Maia(mimo że to nie zapasnik ale ciężka by to przeprawa dla Khabiba była IMO) bym zobaczył.

  Takiego Tilla Thompsona mimo sporej różnicy warunków fizycznych by raczej zdominował

 24. Toc on nikogo dobrego nie liczac Conora nie pokonal. Barboza, Al i Dustin z calym szacunkiem do nich to nie ta para kaloszy… Rekord robi wrazenie i umiejetnosci kosmos ale jeszcze dluga droga przed nim…

 25. Cormier? Serio?

  Cormier lepszy niż sterydziarz Jones plus był mistrzem dwóch kategorii. Poza Stipe nigdy nie przegrał w uczciwej walce. Jak najbardziej GOAT.

 26. Khabib nie dociągnie do wielu obron. Stary przypilnuje, żeby za długo nie walczył albo po prostu przegra. To pierwsze pewniejsze. Niestety jego styl nie jest widowiskowy i musiałby dociągnąć do liczby obron GSP, żeby gdzieś tam umieścić go w historycznej czołówce UFC. Fedora nigdy nie przeskoczy.

 27. Nie wiem jak można kwestionować jego umiejętności. Koleś nigdy nie przegrał zawodowej walki, a ma już ich ponad 20. Jak jeszcze wygra z Fergusonem, to nie ma opcji najlepszy lekki w historii.

 28. Cormier lepszy niż sterydziarz Jones plus był mistrzem dwóch kategorii. Poza Stipe nigdy nie przegrał w uczciwej walce. Jak najbardziej GOAT.

  Uczciwych walk to nie ma nawet na ALMMA, a ty o UFC piszesz :DC:

 29. Ciężko to stwierdzić. IMO żeby go pokonać trzeba by go zestawić z kimś z WW. Jak już ktoś wyżej napisał jest tam wysyp zapasnikow więc jego walka z Usmanem/ Colbą /Woodleyem/Askrenem/ Edwardsem czy Maia(mimo że to nie zapasnik ale ciężka by to przeprawa dla Khabiba była IMO) bym zobaczył.

  Takiego Tilla Thompsona mimo sporej różnicy warunków fizycznych by raczej zdominował

  Maia, Askren i Edwards – zapakowani w worki na zwłoki  na jednej gali.

 30. Maia, Askren i Edwards – zapakowani w worki na zwłoki  na jednej gali.

  Jestem innego zdania ale chyba nigdy się nie przekonamy ponieważ Khabib raczej do WW nie przejdzie(nawet na ewentualny super fight z GSP nie ma zamiaru przejść bo chce z nim w lekkiej walczyć) co nie zmienia faktu iż jest najlepszym lekkim w historii(śmiało już można to stwierdzić) i tylko Tony mu został do wyczyszczenia dywizji(swoją drogą gdyby to Ferguson wygrał również można by o wyczyszczeniu dywizji mówić)  A co do walki Khabiba z Tonym to musi się odbyć. Danie walki o pas  komuś innemu niż Fergusonowi to będzie jakiś ku**a żart i po części niestety tradycja.

 31. Jestem innego zdania ale chyba nigdy się nie przekonamy ponieważ Khabib raczej do WW nie przejdzie(nawet na ewentualny super fight z GSP nie ma zamiaru przejść bo chce z nim w lekkiej walczyć) co nie zmienia faktu iż jest najlepszym lekkim w historii(śmiało już można to stwierdzić) i tylko Tony mu został do wyczyszczenia dywizji(swoją drogą gdyby to Ferguson wygrał również można by o wyczyszczeniu dywizji mówić)  A co do walki Khabiba z Tonym to musi się odbyć. Danie walki o pas  komuś innemu niż Fergusonowi to będzie jakiś ku**a żart i po części niestety tradycja.

  Niby tak, ale jednocześnie prawdą jest to, co napisano powyżej – zbyt wielu zawodników z aktualnego top 10 Kebab jeszcze nie pokonał, więc ciężko aż tak go gloryfikować. Skilli mu nie ujmuję, po prostu zobaczył bym więcej obron,by mieć tę pewność. Pewnie dlatego Kebab chce też niedługo odejść, by mieć nietknięty wynik, a każda kolejna walka dostarcza coraz więcej info na temat jego luk. Inna sprawa, czy trafi się ktokolwiek, kto wykona ten plan… Ja bym chciał zobaczyć, jak go ktoś dojeżdża, bo to zawsze cieszy, jak niepokonani okazują się być do pokonania, jeśli ktoś się solidnie przygotuje. :robertmakeup:

 32. W jego naprawdę wyśrubowanym rekordzie brakuje trochę dramatycznych wojen, takich które zapadają w pamięć, jakiś spektakularnych powrotów, zwrotów, obrotówek…  Na pewno może być zapamiętany jako legendarny zapaśnik.

  Widocznie jest tak mocny ze nikt nie byl w stanie mu sie na tyle postawic aby walka przeistoczyla sie w dramatyczna wojne

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.