W miniony weekend Valentina Shevchenko zremisowała starcie z Alexą Grasso, mistrzynią wagi muszej. Dana White, szef UFC, nie ma wątpliwości, że trzeba zorganizować rewanż i doprowadzić do trzeciej walki tych zawodniczek.

16 września w Las Vegas Valentina Shevchenko zmierzyła się po raz drugi z pochodzącą z Meksyku Alexą Grasso. Pojedynek zakończył się remisem, a punktacja jednego z sędziów, wzbudziła kontrowersje. Arbiter w jednej z rund przyznał punktację 10-8 dla Grasso, co przełożyło się na ostateczny, remisowy wynik walki. Podczas konferencji prasowej po gali z cyklu Contender Series Dana White, szef UFC, nie krył zaskoczenia taką punktacją jednej z rund, a zapytany o rewanż stwierdził:

Musimy odbyć się rewanż i go zrobimy. To jest walka, która powinna się wydarzyć.

Walka Grasso z Shevchenko była ich drugim pojedynkiem. Do pierwszego starcia doszło podczas gali UFC 285, która odbyła się 4 marca w hali T-Mobile Arena w Las Vegas. Valentina Shevchenko utraciła wówczas pas mistrzowski wagi muszej.

Alexa Grasso jest po pięciu wygranych z rzędu i jednym remisie. Grasso walczy dla UFC od roku 2016. Wcześniej była związana z organizacja Invicta. W najważniejszym oktagonie świata MMA stoczyła do tej pory dwanaście pojedynków i osiem z nich wygrała.

Przed walkami z Grasso Shevchenko była na fali dziewięciu wygranych z rzędu. Od roku 2017 pozostawała niepokonana. Valentina bije się dla UFC od roku 2015. W tym czasie pokonała ją tylko Amanda Nunes i teraz Alexa Grasso.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Light Heavyweight

2,106 komentarzy 4,549 polubień
Avatar of 5jointow
5jointow

ONE FC
Super Heavyweight

2,611 komentarzy 11,756 polubień

A jak wygra Valentina to potem znowu rewanż, a potem jeszcze raz....

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of HeyPussyRUstillThere
HeyPussyRUstillThere

UFC
Middleweight

12,610 komentarzy 24,516 polubień

Przybysz i Wikłacz lubią to

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Billy Boola
Billy Boola

ONE FC
Welterweight

2,426 komentarzy 5,673 polubień