Dana White, szef UFC, jest przekonany, że nadchodząca gala UFC 254 będzie finansowym sukcesem. Jest też przekonany, że starcie mistrzowskie pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Justinem Gaethje będzie niesamowitym bojem.

Zobacz również: To będzie większe niż McGregor – Khabib – prezydent UFC o sprzedaży PPV gali UFC 254

White podczas ostatniej konferencji prasowej przedstawił też swoje spojrzenie na postać mistrza, o którym powiedział:

Prawda jest taka, że ludzie nie zdają sobie sprawy, jak wielką gwiazdą sportu stał się Khabib. Nie tylko gwiazdą UFC. Materiały wideo z udziałem Khabiba wygenerowały 220 milionów wyświetleń. Tylko w tym roku materiały wideo o nim dały ponad 100 milionów wyświetleń na samym Facebooku. On pobił też rekordy na Instagramie. Jest najchętniej wybieraną postacią w grze EA Sports UFC.

Szef UFC dodał też, że zarówno to, jak i postać rywala powodują, iż najbliższa walka tak bardzo ciekawi ludzi.

Ten dzieciak pobił wiele rekordów. A to co sprawia, że najbliższa walka jest tak przyciągająca uwagę, to że ludzie wierzą, iż Gaethje może pobić Khabiba. Mamy więc wielką gwiazdę i dzieciaka, który ma niesamowitą serię zwycięstw przeciwko dużym nazwiskom i o którym ludzie mówią, że może wygrać.

Zobacz także: UFC 254 – informacje, transmisja, karta walk

Planem Khabiba na przyszłości w MMA jest dojść do 30 zwycięstw i zakończenie kariery. W ostatnim starciu Nurmagomedov chciałby zawalczyć z inną legendą UFC, Georgesem St. Pierrem.

Khabib ostatni raz walczył na gali UFC 242 w Abu Zabi gdzie zdominował i poddał w trzeciej rundzie tymczasowego mistrza wagi lekkiej Dustina Poiriera. Miało to jednak miejsc w 2019 roku i od tego czasu nowym tymczasowym mistrzem został Justin Gaethje. Khabib będzie musiał znów udowodnić, że na tronie kategorii, może zasiadać tylko jeden zawodnik.

Do walki mistrzowskiej Khabiba Nurmagomedova z Justinem Gaethje dojdzie 24 października na gali UFC 254.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.