Podczas gali UFC 254 w walce wieczoru Khabib Nurmagomedov, mistrz UFC wagi lekkiej, zmierzył się z Justinem Gaethje, którego poddał w drugiej rundzie pojedynku. Obrona pasa mistrzowskiego w wykonaniu Dagestańczyka była jego ostatnią walką w oktagonie UFC. Khabib zaraz po starciu zapowiedział, że przechodzi na sportową emeryturę. Tym samym Nurmagomedov zakończył swoją przygodę z MMA z nieskazitelnym rekordem 29-0 i trafił na pierwszej miejsce zestawienia najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe.

Dana White, szef UFC, niedawno przyznał jednak, że jego zdaniem Khabib powróci jeszcze do klatki i w najnowszej rozmowie dla ESPN potwierdził, że takie ma przeczucie.

Po ostatniej walce targały nim emocje. Miał wiele przeżyć przed tą walkę i to wszystko sprawiło, że podszedł do sprawy bardzo emocjonalnie. Nie mówię, że on na 100 procent ponownie zawalczy, ale mam przeczucie, że tak będzie.

Dana potwierdził również, że Khabib nie zwakował pasa i nadal jest mistrzem UFC.

On cały czas jest mistrzem wagi lekkiej. Pas nie został zwakowany i nie będzie żadnej walki o pas tymczasowy.

Khabib Nurmagomedov zakończył karierę w oktagonie UFC jako mistrz kategorii lekkiej. W przeszłości wygrywał z m.in. Conora McGregora, Ala Iaquintę, Edsona Barbozę, Justina Gaethjego czy Dustina Poiriera. Od dawna mówiło się też o potencjalnej walce Khabiba z Georgesem St. Pierrem. Na razie jednak nie wiadomo kto mógłby być potencjalnym rywalem Khabiba w kolejnym starciu. Zapytany o to Dana White powiedział, że nie ma pojęcia.

Zobacz również: „Byłeś dla mnie wielką inspiracją” – Khabib dziękuje trenerowi

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.