Historyczna walka o pas wagi półciężkiej pomiędzy Janem Błachowiczem i Dominickiem Reyesem coraz bliżej. Starcie bywa określane najważniejszą walką w historii polskiego MMA i taką właśnie informację przekazał szefowi UFC Dominik Durniat w rozmowie dla serwisu Takie określenie spodobało się Danie White’owi.

Bardzo mi się to podoba. Dobrze słyszeć, że to najważniejsza walka w historii polskiego MMA.

Szef UFC dodał też, że wierzy, iż Błachowicz z Reyesem zapewnią kibicom widowisko na najwyższym poziomie.

Minęło dużo czasu od ostatniej walki o pas wagi półciężkiej, którą zdominował Jon Jones. Teraz zobaczymy dwóch młodych rywali, którzy stoczą walkę o ten tytuł. Jestem tym bardzo podekscytowany. To z pewnością będzie świetny pojedynek, bo zmierzą się w nim utalentowani zawodnicy. Sądzę, że kibice dostaną naprawdę dobre widowisko.

Mówiąc o samy Błachowiczu Dana White dodał:

Jan jest bardzo twardym gościem. Ma na koncie 9 wygranych przez poddanie oraz 7 przez nokaut. Wygrał 7 z ostatnich ośmiu pojedynków i jest jednym z najlepszych półciężkich na świecie. 27 września w Abu Zabi, na „Fight Island”, dowiemy się czy jest numerem 1 na świecie.

Błachowicz ma aktualnie dobrą passę trzech zwycięstw w organizacji UFC. W ostatnich trzech walkach w UFC pokonał Luke’a Rockholda, Ronaldo Souzę i Coreya Andersona. Polak w starciu z Rockholdem złamał mu szczękę i zakończył pojedynek w drugiej rundzie, wygrał na punkty z Ronaldo Souzą, natomiast Coreya Andersona znokautował już w pierwszej odsłonie boju. Błachowicz na dziewięć ostatnich pojedynków w UFC przegrał tylko raz, w walce z Thiago Santosem.

Walka pomiędzy Janem Błachowiczem i Dominickiem Reyesem odbędzie się 26 września podczas gali UFC 253.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.