Conor McGregor pomimo powrotu po rocznej przerwie do MMA, dalej ma interesujące opcje na wielkie walki w ringu bokserskim. Szef organizacji UFC, Dana White uważa jednak, że Irlandczyk powinien skupić się w 100 procentach na walkach w klatce a powrót do świata boksu odłożyć na późniejszy termin.

Conor McGregor po rocznej przerwie spowodowanej konfliktem z UFC, powróci do walk w klatce mierząc się w rewanżowej walce z Dustinem Poirierem na UFC 257 która odbędzie się 23 stycznia w Abu Zabi.

Irlandczyk po wygranej walce z weteranem Donaldem Cerrone na początku 2020 roku, nie mógł porozumieć się z organizacją co do kolejnych występów i poinformował o ponownym przejściu na sportową emeryturę. W trakcie poprzedniego roku pojawiły się również plany zorganizowania pojedynku McGregora z wielokrotnym mistrzem świata boksu, Mannym Pacquiao. Mimo, że obie strony wyrażały zainteresowanie lukratywnym starciem, nie doszło one ostatecznie do skutku.

W ostatnich dniach temat jednak ponownie odżył. Menadżer Irlandczyka który po przegraniu bokserskiej walki z Floydem Mayweatherem w 2017 roku obiecywał powrót do świata boksu, zdradził, że są szansę na doprowadzenie do walki gwiazd sportów walki w 2021 roku:

Uważam, że zestawimy ich w 2021 roku. Obaj zawodnicy chcieli tej walki, zgodzili się na nią, ale pozwoliliśmy pójść Conorowi dalej w związku z trwającą umową z UFC. Niech zawalczy z Dustinem, a następnie usiądziemy do rozmów. Nie będę zdziwiony, jeżeli w 2021 roku nagłówki gazet będą przedstawiać starcie Pacquiao vs McGregor.

Prezydent organizacji WBC, Mauricio Sulaiman zareagował na te informację twierdząc, że Conor McGregor gdyby rzeczywiście powrócił do boksu, potrzebowałby zaledwie jednej wygranej żeby zawalczyć o pas mistrzowski WBC.

W jednym z ostatnich wywiadów, Dana White skomentował formę byłego podwójnego mistrza świata MMA przed rewanżem z Dustinem Poirierem i zareagował na plany kolejnej walki bokserskiej swojego zawodnika:

„To jak ten dzieciak jest teraz psychicznie, fizycznie i emocjonalnie gotowy … chodzi mi o to, że ten dzieciak jest gotowy do walki” – powiedział White w rozmowie z ESPN. „Bardzo chciałbym zobaczyć, jak skupia się na tym, co może osiągnąć w UFC. Niezależnie od tego, czy będzie to kolejna walka o tytuł przeciwko Khabibowi, czy będzie to walka o tytuł z kimś innym, jeśli Khabib wycofa się z MMA i zwakuje pas.

„Walka bokserska z każdym z nich zawsze będzie na niego czekać. Jesteś teraz absolutnie najlepszy na świecie w MMA, twój czas jest właśnie tu i teraz. Nie robisz się młodszy. Chciałbym widzieć go walczącego tutaj w tym roku. Jeśli chce walczyć z jednym z tych bokserów, zrób to w przyszłym roku. Ta walka zawsze tam będzie na ciebie czekać”.

 

8 KOMENTARZE

 1. Może niech Manny zawalczy w MMA, każdy wolałby oglądać Conora w MMA. Bokserzy zawsze byli cipami bojącymi się prawdziwej walki.

 2. A to ci niespodzianka, że El Tomato woli żeby Rudi robił za money makera u niego niż w boksie. Szok i niedowierzanie!

 3. „To jak ten dzieciak jest teraz psychicznie, fizycznie i emocjonalnie gotowy … chodzi mi o to, że ten dzieciak jest gotowy do walki” – powiedział White w rozmowie z ESPN

  A jak Kabob wróci to dzieciakowi psychika siądzie, emocje opadną i gotowość do emerytury powróci:lol:

  …i znowu będzie normalnie…:bayan:

 4. A to ci niespodzianka, że El Tomato woli żeby Rudi robił za money makera u niego niż w boksie. Szok i niedowierzanie!

  Conor ma zdaje się jeszcze 4 walki w kontrakcie, więc pierdolenie o boksie ma sens tylko jak to Dana zorganizuje

 5. Conor ma zdaje się jeszcze 4 walki w kontrakcie, więc pierdolenie o boksie ma sens tylko jak to Dana zorganizuje

  Chyba, że Rudi klasycznie pierdolnie fochem i wróci na emeryturę, żeby Łyskowi było przykro.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.