Organizacja Rizin od lat z powodzeniem działa na japońskim rynku. Jej szef nie obawia się zewnętrznej konkurencji i liczy na to, że pozwoli ona na mocniejszy rozwój lokalnego rynku.

Organizacja UFC ostatni raz pojawiła się w Japonii w roku 2017. Organizacja One była tam ze swoją galą w roku 2019 i planuje powrócić do Japonii na początku roku 2024. Nobuyuki Sakakibara, szef marki Rizin, nie obawia się tego momentu. W programie The MMA Hour powiedział:

Nie patrzymy na organizację One wchodzącą do Japonii jak na zagrożenie. Uważamy, że jest to dobre. Jako promotor chcę zobaczyć, jaką atmosferę wniesie z sobą ich produkt. Chcemy też, aby UFC przybyło do Japonii. Chcemy, żeby zrobili tu show. Takie gale mogą tylko pomóc w edukacji i rozwoju bazy japońskich fanów. Aktualnie tylko my robimy tu duże wydarzenia i ciężko nas z czymś porównać. Zawsze wierzyłem, że zdrowa konkurencja jest dobra i potrzebna dla rozwoju rynku.

Aktualnie marka Rizin szykuje się do swojej sylwestrowej gali. Już 31 grudnia odbędzie się Rizin 45. W trakcie wydarzenia dojdzie do siedemnastu pojedynków. W najważniejszych z nich zobaczymy walki o tytuły mistrzowski – o pas wagi muszej walczyć będą Kyoji Horiguchi i Makoto Shinryu, a o pas kategorii koguciej zmierzą się Juan Archuleta i Kai Asakura. Podczas wydarzenia zobaczymy także byłego mistrza organizacji KSW, Klebera Koike Erbsta.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,972 komentarzy 3,021 polubień

Organizacja Rizin od lat z powodzeniem działa na japońskim rynku. Jej szef nie obawia się zewnętrznej konkurencji i liczy na to, że pozwoli ona na mocniejszy rozwój lokalnego rynku. Organizacja UFC ostatni raz pojawiła się w Japonii w roku 2017. Organizacja One była tam ze swoją galą w roku 2019 i planuje powrócić do Japonii […]

Odpowiedz polub

click to expand...