rory-macdonald-esther-lin

(Fot. Esther Lin / MMAFighting)

Trenujący na co dzień w kanadyjskim Tristar Gym, Rory MacDonald stoczył niedawno swoją ostatnią walkę w kontrakcie z UFC. „Red King” po porażce ze Stephenem Thompsonem w boju o status pierwszego pretendenta do pasa mistrzowskiego dywizji półśredniej, stał się „wolnym agentem”, który może się pochwalić bilansem 9. zwycięstw i 4. porażek w oktagonie.

MacDonald należy do ścisłej światowej czołówki swojej kategorii wagowej, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że jest łakomym kąskiem dla wielu organizacji MMA, a zwłaszcza drugiej światowej siły, czyli Bellatora. Na konferencji prasowej po ostatniej gali Dynamite 2, szef wspomnianej wyżej organizacji Scott Coker przyznał, że chętnie podpisałby umowę z Rorym:

Interesują nas wszyscy zawodnicy bez kontraktu. Gdy umowa MacDonalda się skończy, to rozpoczniemy negocjacje. Jeśli będzie zwolniony z kontraktu i gotowy do rozmów, zdecydowanie będziemy nim zainteresowani.

Od czasu, kiedy Scott Coker szefuje Bellatorowi MMA, kilku byłych zawodników UFC wybrało właśnie jego organizację. Do tych najbardziej znanych należą Matt Mitrione, Phil Davis i Benson Henderson.

Zapytany o to, czy ostatnia porażka MacDonalda będzie miała wpływ na cokolwiek, Coker stwierdził:

Jedna walka nie zamazuje całego obrazu.

15 KOMENTARZE

 1. axl

  Wcale bym się nie zdziwił gdyby Rory wybrał Bellatora 😎

  Patrzac na to jak sfrustrowany byl swoim kontraktem z UFC to pewnie tak bedzie.

 2. Nie chciałbym widziec Rory'ego w Bellatorze. Jest czołówką połśredniej na świecie i jego miejsce jest w UFC

 3. Na pewno byłby to kolejny krok w celu nawiązania walki z UFC o miano najlepszej organizacji na świecie. Oczywiście różnica na ten moment jest jeszcze ogromna, ale starają się ją zmniejszyć. Przypominam, że niedawno przeszło wielu mocnych zawodników z UFC. Phil Davis, Josh Thomson, Benson Henderson, Matt Mitrione. Jakby doszedł Rory to byłoby szkoda zawodnika TOP 3 półśredniej UFC, ale z drugiej strony byłoby ciekawiej na rynku. Donald Cerrone też pewnie rozważa tą opcję. 😉

 4. W Bellatorze byłby topową gwiazdą, a w UFC więcej kasy niż dotychczas nie wyciągnie. Niestety, Dana ma rację, często jedna walka decyduje o tym czy ktoś zarabia 50 tysięcy czy miliony. Rory już 2 razy pokonywał drogę po titleshot i na ostatnim etapie przegrywał, teraz jeszcze porażka z Thompsonem. Pewnie dostanie solidną propozycje nowego kontraktu, ale szału nie będzie.

 5. C+ będzie się palić, niech Bellator równa się z UFC-co jest raczej trudne-ale widzę, że są na dobrej drodze. Oby :OK:

 6. Szady

  …jest łakomym kąskiem dla wielu organizacji MMA, a zwłaszcza drugiej światowej siły, czyli Bellatora.

  Jak to :DC:?

 7. Seu-Velho

  Jak to :DC:?

  No właśnie, jak to? KSW jest drugą organizacją na świecie:arch:. Ewidentny błąd autora.

 8. qFel

  Ciekawe czy KSW szykuje jakąś ofertę dla Kanadyjczyka.

  Nie szykuje bo wazystkich w polsredniej by zabil razem z tymi ze sredniej i lekkiej. Nie oplaca im sie skoro Borys i inni beda coraz baedziej medialni i maja przyciagac widzow. Przyszedlby Rory, poskladal wszystkich i tyle byloby z promocji

 9. Baton17

  Nie szykuje bo wazystkich w polsredniej by zabil razem z tymi ze sredniej i lekkiej. Nie oplaca im sie skoro Borys i inni beda coraz baedziej medialni i maja przyciagac widzow. Przyszedlby Rory, poskladal wszystkich i tyle byloby z promocji

  imo z Narkunem tez dalby sobie spokojnie rade, wcale bym sie nei zdziwil jakby Bedorfa rozjebal

 10. qFel

  Ciekawe czy KSW szykuje jakąś ofertę dla Kanadyjczyka.

  Niestety nie. Nawet nie o pieniądze chodzi, choć i one byłyby problemem.
  Mianowicie młody chłopak z Kanady jest za mocny na organizację K&L, co świadczy o samej organizacji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.