jan błachowicz

Walki Jana Błachowicza w UFC często odbywały się w miejscach, w których żadne komisje sportowe nie podawały oficjalnych zarobków zawodników. Ostatni raz fani mieli okazję poznać faktyczną pensję Polaka po gali UFC 239, kiedy Błachowicz znokautował Luke’a Rockholda. Wówczas Jan otrzymał 46 tysięcy dolarów za walkę, 46 tysięcy za zwycięstwo, 50 tysięcy bonusu za występ wieczoru i 10 tysięcy dolarów z umowy sponsorskiej z Reebokiem. Łącznie więc Błachowicz otrzymał 152 tysiące dolarów.

Po walce Błachowicza o pas mistrzowski niestety nie możemy liczyć na tak dokładne dane, ponieważ po galach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oficjalne dane dotyczące zarobków nie są publikowane. Wiadomo natomiast, że Jan Błachowicz za walkę mistrzowską otrzymał 50 tysięcy bonusu oraz 30 tysięcy z tytułu umowy sponsorskiej z Reebokiem, bo taka właśnie kwota jest przyznawana pretendentom do tytułu.

Jak donosi jednak serwis Sportekz Jan Błachowicz miał zarobić za samą walkę mistrzowską ponad 200 tysięcy dolarów, w tym 110 tysięcy za starcie i 110 tysięcy za zwycięstwo. Do tej wypłaty należy jeszcze doliczyć bonus w wysokości 10 tysięcy za promocję pojedynku. Wliczając więc w wypłatę bonusu za walkę i wypłatę z umowy z Reebokiem, Jan Błachowicz za ostatnie starcie mógł otrzymać 310 tysięcy dolarów. Pełna kwota zarobków nie została oczywiście jednak nigdzie oficjalnie potwierdzona.

Nie wiadomo natomiast czy Jan Błachowicz walcząc w boju mistrzowski otrzymuje również procent ze sprzedaży subskrypcji PPV, który mógłby dodatkowo podbić całą wypłatę.

Warto też dodać, że zarobki zawodników nigdy w pełnej kwocie nie trafiają do ich kieszeni. Często po odliczeniu podatków, menadżera i kosztów przygotowań fighterom zostaje około 50% całej kwoty.

30 KOMENTARZE

 1. Jak już przy kasie jesteśmy. To czas na 'fanowskie dywagacje'. Kilka miesięcy temu sporo było negatywnych wpisów na temat tego że narzeczona Janka niekoniecznie najlepiej ogarnia interesy Jana. Gdzieś już wcześniej się wypowiadałem że moim zdaniem w sprawie negocjacji walki o pas (czy i kiedy ona się odbędzie etc.) to rola menadżera moim zdaniem była przeceniana – w sensie takim że ja tam nie wierzę za bardzo, że Janek dostałby tę walkę wcześniej gdyby miał innego menadżera. Natomiast w sprawie finansów to z mojego punktu widzenia, właśnie teraz zaczyna się moment kiedy tak naprawdę menadżer może się wykazać, głównie przez znajdowanie fajnych ofert sponsorskich, reklam, współprac etc. Moje obawy głównie byłby związane z faktem że managerka / narzeczona Jana jest w ciąży 🙂 Oczywiście wykonanie paru telefonów czy napisanie kilku maili ciężko nazwać wysiłkiem, natomiast pytanie czy w takiej sytuacji będzie w stanie się poświęcić obowiązkom menadżerskim. Tak jak kompletnie nie mialem problemu z tym że Jano współpracuje w tym temacie z Dorotą to teraz może być to utrudnione. Trochę na zasadzie, jakbym prowadził działalność jednoosobową i księgowość zlecał nie firmie, która ma w zanadrzu kilku księgowych, którzy mogą między sobą w razie czego przejmować obowiązki ale właśnie jednej osobie i od jej stanu (zdrowia, sytuacji życiowej etc.) jest w jakiś sposób mój biznes uzależniony. Jestem pewny, że rozwiążą to w najlepszy możliwy dla siebie sposób, tak po prostu podnoszę ten temat z czysto fanowskiej troski. Osobiście widziałbym Janka w takich współpracach jak Kamila Glika – dla mnie podobny rys charakterologiczny – swojski facet, ktory osiągnął sukces sportowy.

 2. Myślę że Janek dostanie teraz minimum te 250+250, możliwe że więcej, oraz procent z ppv i zostanie tak na kolka najbliższych walk. O sponsorów martwić się też pewnie nie musi, bo z taką posuchą covidową, w sportach będę się sami o niego bili. Co cieszy bo zasłużył. Na hajs jak mają niektóry inni mistrzowie, to będzie musiał poczekać aż zacznie więcej ppv sprzedawać niestety

 3. Niech mu się wiedzie jak najlepiej  ,  wszystkie gwiazdeczki KSW które zostały teraz niech wiedzą, że ryzyko się opłaca.

 4. Niech mu się wiedzie jak najlepiej  ,  wszystkie gwiazdeczki KSW które zostały teraz niech wiedzą, że ryzyko się opłaca.

  No właśnie tak średnio się opłaca. Sądzę, że Mamed czy Materla kasowali podobne kwoty walcząc sobie w ksw z przeciętniakami.

  Oczywiście teraz, gdy Janek ma pas, może zarabiać super kasę, ale równie dobrze może stracić tytuł i wrócić do przeciętnych wypłat.

  Patrząc na drogę jaką musiał przejść JB i jaki poziom osiągnął wątpię by Mamed żałował, że został w ksw.

 5. Patrząc na drogę jaką musiał przejść JB i jaki poziom osiągnął wątpię by Mamed żałował, że został w ksw.

  wydaje mi się że każdy sportowiec chciał by zostać tym najlepszym i choć Mamed zarobił sporo siana w KSW to nie wierzę że jednak nigdy nie zada sobie pytania a co by było gdybym wtedy wybrał Strikeforce :mamed:

 6. Tylko w Zjednoczonych Emiratach dostaje całą kwotę, Arabusy bez podatkow

  Chyba 5% procent aktualnie , ostatnio ropa spada wiec coś tam się zmienia. Byłem tam Styczeń – luty w tym roku i wszyscy gadali ze podatki będą i to większe.

 7. No właśnie tak średnio się opłaca. Sądzę, że Mamed czy Materla kasowali podobne kwoty walcząc sobie w ksw z przeciętniakami.

  Oczywiście teraz, gdy Janek ma pas, może zarabiać super kasę, ale równie dobrze może stracić tytuł i wrócić do przeciętnych wypłat.

  Patrząc na drogę jaką musiał przejść JB i jaki poziom osiągnął wątpię by Mamed żałował, że został w ksw.

  No jak podobne kwoty? Janek teraz łącznie skasował ok 300 000 dolarów. Po zapłaceniu podatków i sztabu zostanie mu z tego pewnie milion zł… No to może Pudzian z Mamedem z 1/3 tego kasują, a na pewno Janek za co najmniej jeszcze jedną walkę dostanie podobne albo i znacznie większe pieniądze. Rzecz jednak w tym, że jedyny zawodnik idący ścieżką sportową, który dorobił się grubych hajsów w KSW to Mamed, może jeszcze Materla ma wypłatę na poziomie UFC. Najlepszy sportowo w KSW Gamer nawet na start w UFC dostał lepsze pieniądze. Tymczasem taki Tybur kasuje 100.000 dolarów, a nie jest to zawodnik wybitny nawet w skali europejskiej! Oczywiście, mamy też przykłady słabo zarabiających zawodników, ale przykłady Janka, JJ czy Tybura pokazują, że można zarobić kupę hajsu idąc sportową ścieżką i jeszcze odnieść sukces sportowy.

  A co do wypłaty Janka – pomimo słabej podstawy jak na walkę mistrzowską uzbierała się z tego porządna kwota. Za tę i następną walkę Janek będzie mógł sobie kupić ze 6 kawalerek w Warszawie i do końca życia nie będzie musiał pracować.

 8. po chuj się tym interesować? chyba żeby kociej mordy dostać

  żałosny temat do rozkmin 😎

  Wiedza ogólna, nic w tym złego rozmawiać i pieniądzach moim zdaniem

 9. Patrząc na drogę jaką musiał przejść JB i jaki poziom osiągnął wątpię by Mamed żałował, że został w ksw

  Mamed by dostał na początek 20+ 20 i by go wyjebali jak Santiago po 2 walkach. A w KRS mimo, że przegrywa wszystko od 3 lat nadal dostaje ponad 100 k$. Byłby idiotą jakby wtedy poszedł do UFC.

 10. Wiedza ogólna, nic w tym złego rozmawiać i pieniądzach moim zdaniem

  Też nie rozumiem polskiej mentalności srania po kątach bo ktoś mówi o czyichś pieniądzach lub zarobkach. Może to wynika z tego, że u nas jest dużo zawiści i zazdrości i stworzyliśmy sobie taką kulturę mechanizmu obronnego, bo "lepiej żeby ktoś nie wiedział". Dorosły człowiek chyba umie normalnie zaakceptować to, że ktoś zarabia mniej albo nawet 10x tyle co on. Nie widzę w tym nic zdrożnego, bardzo mi się podoba podejście amerykańskie do tego tematu.

 11. Jakiś ciężko w to uwierzyć. Pretendendenci dostają zwykle po 350 k podstawy. To są chyba jakieś dywagacje z dupy.

 12. 30 na pewno od Reeboka – kwota dla pretendenta. W przypadku promocji walki pojawiła się kwota 10, ale to chyba też szacunki.

  Od kiedy UFC daje dodatkowo siano za promocje walki? 1 raz o tym slysze…

 13. No i może jeszcze z 2020 roku i screeny kontraktów byś chciał?  :rofl:

  Z LHW OSP miał 55k, Pączek bańkę, a Guss pół bańki. Z innego serwisu:

  https://thesportsdaily.com/2020/08/05/ovince-saint-preux-career-earnings-2-fox11/

  https://thesportsdaily.com/2020/08/16/daniel-cormier-career-earnings-fox11/

  https://thesportsdaily.com/2020/07/26/alexander-gustafsson-career-earnings-fox11/

  MMA manifesto?:-D:-D

  OSP to nie był żaden pretendent, tylko do odbicia dla JJ przed powrotem o pas, a Cormier i GUS to były hitowe rewanże.

 14. Od kiedy UFC daje dodatkowo siano za promocje walki? 1 raz o tym slysze…

  Zawodnicy dostają dodatkowe pieniądze za udział w eventach promocyjnych, nagraniach do embedded itp podczas fight weeku.

 15. Zawodnicy dostają dodatkowe pieniądze za udział w eventach promocyjnych, nagraniach do embedded itp podczas fight weeku.

  Tyle czlowiek siedzi w tym MMA i nie wiedzialem. Dziekuje.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.