Hallmann

Poniżej przedstawiamy przewidywania redaktorów zagranicznych portali, dotyczące walki Piotra Hallmana z Yvsem Edwardesem, do której dojdzie podczas dzisiejszej gali UFC Fight Night 42 w Albuquerque.

Scott Harris – Bleacherreport.com

Edwards kontynuuje swoją długą już karierę w mieszanych sztukach walki. Ma 37 lat, jest zawodnikiem mocno obitym i możemy się zastanawiać czy nie stoi właśnie u kresu swojej przygody ze sportami walki.
W ostatniej walce z Medeirosem poniósł druzgocącą porażkę przez nokaut w pierwszej rundzie. Przed wpisaniem jej do rekordu uchronił Edwardsa pozytywny wynik kontroli antydopingowej przeciwnika. Byłaby to trzecia porażka z rzędu i czwarta w ostatnich pięciu walkach.
Dwudziestosześcioletni Hallmann chce wrócić do zwycięstw po swojej pierwszej od trzech lat porażce w grudniu zeszłego roku. Medeiros też miał 26 lat kiedy walczył z Edwardsem, jego przedostatni przeciwnik – Cruickshank w dniu ich walki obchodził 28 urodziny. Był popularnym gościem z TUFa i na koncie miał trzy walki w UFC.
To nie pierwszy raz kiedy młody, rządny krwi zawodnik jest promowany na dobrze znanym weteranie. Czy Edwards znów odegra taką rolę? Moja odpowiedź brzmi: tak! Hallmann, jednogłośna decyzja

Tristen CritchfieldSherdog.com

Edwards w swoich ostatnich siedmiu występach wygrywał tylko dwa razy, słabą serię rozpoczął przegrywając na UFC 131 z Samem Stoutem. Być może spowodowane jest to wiekiem i „rozbiciem” 37-letniego „Mistrza Thugjitsu”. 64 zawodowe walki niewątpliwie mają wpływ na słabe wyniki. Jednak Edwards cały czas jest niebezpiecznym zawodnikiem, przekonał się o tym Jeremy Stephens, który pierwszą i jedyną porażkę przez nokaut poniósł właśnie z rąk amerykańskiego weterana na UFC on Fox 5 w grudniu 2012 roku. Doświadczenie Edwardsa powinno się na coś przydać w walce z Hallmannem, który miał 10 lat kiedy Yves debiutował w MMA.
Po wygranej w swoim debiucie z Francisco Trinaldo, gdzie wykorzystał brak „paliwa” Brazylijczyka, Hallmann uznał bokserską i zapaśniczą wyższość Iaquinty w ostatniej walce. Polak trzymał się własnego planu do połowy drugiej rundy, w której Iaquinta wstrząsnął nim kilkoma ciosami i przejął kontrolę nad walką. Mimo różnicy w doświadczeniu Hallmann będzie trudnym testem dla Edwardsa. Oprócz tego, że jest młodszy, ma mniej „przejechanych kilometrów” to jest „dużym” lekkim, który wcześniej walczył w kategorii półśredniej.
Hallmann musi ograniczyć swoje błędy by wygrać. Musi być bardzo uważny. Edwards powinien uważać na wejścia w nogi i próby poddań. Polak ma przyzwoite umiejętności w stójce, ale jest to płaszczyzna Edwardsa, którego stójka jest wszechstronna i niekonwencjonalna. Hallmann powinien skracać dystans, dążyć do klinczu i obalać.
Jest mało prawdopodobne, że Hallmann zdominuje Edwardsa, ale w ostatnich walkach zawodnik American Top Team zaczyna działać zbyt późno. Połączenie pracy w klinczu i obaleń powinno dać zwycięstwo większemu Hallmannowi. Hallmann przez decyzję.

Karim Zidan – Bloodyelbow.com

Hallmann rozpoczął swoją drogę w UFC od zwycięstwa nad Francisco Trinaldo, następnie w kolejnej walce musiał uznać wyższość Ala Iaquinty. Walka z Yvsem Edwardsem jest jak najbardziej do wygrania, mógł zostać zestawiony z kimś mocniejszym, czego część osób oczekiwała. W walce z Iaquintą Piotr miał trudności z obroną ciosów przeciwnika, w walce z Edwardsem może mieć ten sam problem. Hallmann jest jednak przekrojowym zawodnikiem, który dzięki swoim grapplerskim umiejętnościom może spowolnić tempo walki i przejąć kontrolę. Ma odpowiednie umiejętności w stójce i w parterze by narobić problemów Edwardsowi, nie zdziwię się jeśli dopisze drugie zwycięstwo w UFC do swojego rekordu. Hallmann przez decyzję.

Aundre Jacobs – Fightersonlymag.com

Piotr Hallmann zaimponował mi w walce z Francisco Trinaldo, zwłaszcza, że był w stanie wrócić po kopnięciach tęgiego Brazylijczyka. Jednak wszystko udało mu się zaprzepaścić w walce z Alem Iaquintą, który dzięki sile wygrał ze sprytnym Polakiem.
Na pewno Edwards nie wygra zapaśniczo z Hallmannem jak zrobił to Iaquinta, ale myślę, że jest lepszym zawodnikiem ze względu na większe doświadczenie. Myślę, że Edwards będzie w stanie dzięki ciosom prostym trzymać Hallmanna na odległość i zgarnie wygraną przez decyzję.

Poniżej załączamy również grafikę przedstawiającą wyniki głosowania użytkowników portalu Tapology.com

Hallmann tapology

 

 

130 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 10. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 11. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 12. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 13. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 14. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 15. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 16. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 17. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 18. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 19. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 20. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 21. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 22. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 23. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 24. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 30. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 31. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 32. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 33. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 34. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 35. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 36. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 37. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 38. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 39. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 40. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 41. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 42. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 43. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 44. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 45. Scott Harris

  Put another skip on the broken record of people who love Yves Edwards, respect the hell out of his career and give him a shot to win any fight but believe he might finally be too shopworn to make an impact on the division's higher levels. Hallmann is a bright up-and-comer who has shown trouble finishing but not winning.

  Hallmann, Unanimous decision

   

  Riley Kontek

  Yves Edwards is always a treat in the cage. However, he has a lot of miles on him and cannot really take the punishment he used to be able to. Piotr Hallmann is no Chuck Liddell with knockout power, but he certainly is well-rounded enough to stay competitive with Edwards. In fact, I think the Pole pulls this one out.

  Hallmann, Unanimous decision

   

  Sean Smith

  At 37 years old and with 63 fights under his belt, Edwards might be nearing the end. The UFC is giving him every chance to rebound with this matchup, but I think Hallman's grappling will be strong enough to bounce Edwards from the UFC for good.

  Hallmann, Unanimous decision

   

  Craig Amos

  This will prove to be a young man's fight, with the youthful Hallmann outworking the veteran Edwards. If this scenario plays out, I can't help but wonder whether that'll be all she wrote for Edwards.

  Hallmann, Unanimous decision

   

  James MacDonald

  Edwards isn’t long for this sport, or at least one would think so after he has spent 17 years in the game. A few years ago, I would have picked Edwards without hesitation. Now? I’m leaning toward the younger, fresher Hallmann.

  Hallmann, Unanimous decision

  bleacherreport.com

 46. Dużo osób z branży stawia na Piotrka. Poprzednio było podobnie w przypadku Jotki i Pawlaka i nie przyniosło to pozytywnych skutków, więc oby teraz zwiastowało to wygraną. War Hallmann! 

 47. Yves Edwards (42-20-1, 1 NC) vs. Piotr Hallmann (14-2), Lightweight

  Story Thus Far: There have been a lot of whispers of retirement swirling around the longtime veteran Edwards. At one point he was considered the best lightweight in the world. But that was 10 years ago and after 64 fights at the age of 37, what does he have left to prove? If a Yancy Medeiros drug test hadn't run hot, he'd be riding a 3-fight losing streak at the moment. This could be his last chance to remain in the UFC.

  Hallmann took many by surprise in his UFC debut as he pulled off the upset over respected veteran Francisco Trinaldo. After a competitive opening round in his sophmore effort against Al Iaquinta though, he gassed out and dropped the decision. He is likely on more solid ground than Edwards being a native of Poland (being from an area the UFC is trying to make headway in helps) and younger at 26, but he could be on shaky ground as well.

  Fighting Style: Edwards' Muay Thai was once upon the stuff of legend, but the rest of the MMA would has caught up to him. That isn't to say it sucks, but being a relatively small lightweight and the evolution of the sport has brought those abilities down to earth to the point it is no longer a stand out ability anymore. With age comes a multitude of veteran tricks of the trade and Edwards can surprise with his technique that allowed him to floor Jeremy Stephens… something no one else has done. His kicks are a large part of his arsenal as well.

  Hallmann has shown to be very aggressive thus far, but it has also left him open to taking a number of shots himself. Still, when he is patient he shows technically sound and powerful punches and has some good kicks too. Big for a lightweight, he has shown good takedowns utilizing singles and double legs. From there his best weapon is his GNP which he has used to end quite a few fights. As his debut showed though, he is capable on the ground and knows how to use his strength there as you gotta be strong to lock in a kimura.

  What to Expect: Even though it is no longer considered to a loss, Edwards was dominated by Medeiros as his much larger opponent continued to move forward and bullied him until the stoppage. Hallmann may not be quite as big as Medeiros, but he is still a very big lightweight. Considering Hallmann likes to push forward anyway, you can guess where this is going.

  Edwards was able to land some good shots on Medeiros in their short bout, but as he was pressured it didn't have the same power that he has going forward. Edwards is going to want to push the pace himself and will have to utilize lots of movement to do so. He has the kicks to keep Hallmann at range, so this isn't as unlikely as it might seem to some.

  You can be certain Hallmann will try to get the fight to the ground at some point and pound out the smaller Edwards. Edwards is better on the ground than he often gets credit for and is slick enough to pull off a submission from the guard. Hallmann hasn't faced someone with Edwards' experience (but then again, most haven't) and could be lulled to sleep. Keep an eye on the chess match on the ground… so long as Edwards doesn't get overwhelmed from Hallmann's GNP.

  X-Factors: Easily Hallmann's gas tank. He stayed competitive, but did gas in the later rounds against Iaquinta. He could have problems with that if he tries to push the pace early as is expected. Edwards clearly isn't the same fighter he once was and has been going downhill for a while. How much steeper has been his descent since his last fight?

  Who Will Win: I love Edwards and have seen all of his UFC fights. The guy really was one of the best at one point and is still capable of schooling some of the youngsters on the regional circuit… but I think he is no longer quite UFC caliber. I hate saying it since he is a legend in his own right, but I don't think he can do it anymore. Hallmann by TKO 1st Round

   

  mmafighting.com

 48. A ja czuję, że po tej walce (wygranej oczywiście) coś się zmieni i Piotrek zostanie dostrzeżony przez większą liczbę osób.

 49. Jesli Piotrek nie bedzie tak sztywny w stojce jak w walce z Iaquinta to nie widze innej mozliwosci niz wygrana. Licze, ze bedzi mocno!

 50. O decyzję może być chyba ciężkawo, ale zobaczymy. Edwards jest aktywny w parterze zwykle, w stójce groźny. Nie może być jawnej przewagi w stójce i jakiegoś lay and pray i podnoszenia w parterze. Musi Piotrek pracować, a najlepiej poddać lub ubić Yvesa jakimś ciosem nie zostawiając decyzji w rękach sędziów, a i decyzje nie są po myśli UFC, łatwiej się i im i innym zapada w pamięć odprawiając rywali 🙂

 51. Piotoro wygra. Chciałbym aby przed czzasem. Ostatnio świat stawiał też raczej na naszych i wyszło słabo :p

 52. Szkoda, bo walki na żywo nie zobaczę, ale w niedziele od razu na drobie Powodzenia Piotrek !!!!!

 53. GnP mi się wydaje najprawdopodbniejsze jśli chodiz o zwycięstwo przed czasem, a jeśli dojdzie do decyzji to moze isć  dwie strony zwłaszcza jeśli będzie dominowała stójka jako płaszczyzna walki

 54. Jednak wszystko udało mu się zaprzepaścić w walce z Alem Iaquintą, który dzięki sile wygrał ze sprytnym Polakiem.

  Ja nie powiedziałbym, że Piotrek w tej walce zaprzepaścił szybko. Przegrał z Alem przez decyzję, a do wygrania zabrakło urwania drugiej połowy trzeciej rundy, jednak brakowało już nieco kondycji. To była dobra walka dwóch młodych zawodników na zbliżonym poziomie. Gdyby nasi zawodnicy przegrywali tak bliskimi decyzjami i po takich walkach, to byłoby całkiem dobrze.

  Mam nadzieję, że Piotrek dzisiaj wygra w jakiś bardzo przekonujący sposób, czym zrobi kolejny krok w zaznaczeniu swojej obecności wśród naładowanej wagi lekkiej. Jakby trafił jakiś lujem ogłuszaczem jak Sam Stout, to byłoby świetnie, ale wygrana w jakikolwiek sposób, to wygrana. Byleby nie split decision, bo Janusze oszaleją. Laughing

 55. Edwards sprytny. Pewnie w chipsach było coś co zaszkodzi na dysozycje Piotrka 😀

 56. Zdecyduje celność w stójce i powinny decydować również łokcie w parterze, obustronne całkiem możliwe w tym zestawieniu. Oby te Piotrka spadały z większą skutecznością i częstotliwością, a potem jakiś chwyt i poddanko jeśli Yves będzie tej nocy nadludzko odporny na ciosy.

 57. To bedzie pierwsza walka w karierze Piotra do ktorej przygotowywal sie jak prawdziwy profesjonalista, czyli nie robiac zawodowo nic innego. Jestem pewny, ze efekty tego przejda nasze najsmielsze oczekiwania 🙂

 58. On tymi czipsami częstuje każdego. Widać, że Piotrek skoncentrowany. Napewno odpowiednio się tam przygotował. Liczę na dobrą walkę Smile

 59. Ciekawe czy nie znalazłby się jakiś "Diego Sanchez" [;)], który wytrąciłby mu tą paczkę z rąk…i raczej wówczas w klatce spodziewałbym się po takim rywalu gorącej głowy i chęci wywarcia presji w stylu jaki jest mu najbliższy. Jeśli to raczej zapaśnik to sprowadzając dość szybko jeśli puncher to pójścia za ciosem będąc agresywnym, a nie wyczekującym na błąd 😉 Po takim odbiorze jak Piotrka stawiam na początkowe badanie przez niego Yvesa i swoich postępów w stójce, starając się rozluźnić i w razie potrzeby sprowadzić do parteru. Bez ciśnienia, z chłodną głową. Zobaczymy czy się mylę 🙂

 60. Yves Edwards vs. Piotr Hallman

  I like Hallman's guts, but he gets hit way too often for my comfort. Edwards is a lightweight pioneer in mixed martial arts and absolutely deserving of our respect, but he's much closer to the end of his career than the beginning. He has to be careful as his ability to absorb damage has been compromised. Still, he's the far better striker of the two and if he's proactive but patient, has the tools to put Hallman away.

  Pick: Edwards

  Luke Thomas, MMAFighting

 61. W odróżnieniu od ekspertów, nie wiem jak będzie wyglądała ta walka. Starcie z Iaquintą pokazało, że Piotr musi coś zmienić, żeby w krótkim czasie zrobić duży krok w rozwoju, cieszę się, że Grzegorz Jakubowski również to rozumie. W efekcie Płetwal kilka miesięcy poświęcił wyłącznie na inwestycję w swój sportowy rozwój, to musi przynieść efekt bo potencjał Hallmanna jest duży.

  Wydaje mi się, że już Piotrek z czasów walki z Alem powinien sobie poradzić z Edwardsem, a dzisiaj, na pewno więcej umie, ma "czystą" głowę, pełen cykl przygotowań za sobą, nie mógł zrobić nic więcej. Oby jeszcze szczęście dopisało.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.