Jan Błachowicz wraca do pełnej sprawności po operacji łokcia. Na razie Polak nie może jeszcze trenować na sali, ale jeździ na rowerze i zapewnia, że wszystko świetnie się goi.

Tydzień temu Jan Błachowicz przeszedł operację łokcia. Informując o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych Jan napisał:

Tym razem pod nóż poszedł łokieć prawy. Długotrwały stan zapalny, liczne zrosty. Konieczne okazało się wycięcie kaletki. 3 tygodnie rekonwalescencji i będę mógł wejść na matę na pełnych obrotach. Aby z końcem roku stanąć naprzeciw kolejnego wyzwania w Oktagonie UFC.

W najnowszej relacji na Instagramie Jan pokazał, że wraca do sprawności jeżdżąc na rowerze. Polak powiedział również:

Mój fizjoterapeuta pozwolił mi jeździć na rowerku, więc jeździmy. Tydzień po operacji. Super wszystko się goi. Także pomału wracamy do roboty.

Podczas gali UFC 291, która odbyła się 29 lipca w Salt Lake City, Jan Błachowicz starł się z Alexem Pereirą. Pojedynek rozegrał się na pełnym dystansie trzech rund i Polak przegrał go na punkty. Dla Jana to starcie było dwudziestym pojedynkiem w organizacji UFC. Polak rywalizuje w najważniejszym oktagonie świata od roku 2014. Pas amerykańskiej organizacji zdobył w roku 2020 pokonując Dominicka Reyesa. W kolejnej walce obronił tytuł przeciwko Israelowi Adesanyi, a następnie utracił pas w boju z Gloverem Teixeirą. Po tym starciu Polak pokonał Aleksandara Rakicia, a w grudniu zeszłego roku walczył ponownie o pas, ale zremisował w pojedynku z Magomedem Ankalaevem. Starcie Błachowicza z Pereirą miało potencjalnie wyłonić kolejnego pretendenta do walki o tytuł kategorii półciężkiej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Welterweight

2,012 komentarzy 4,343 polubień

Ambitnie :goldi: Jedziesz Jano, fajnie by było zobaczyć Cię w klatce jeszcze w tym roku, UFC 300? :jjsmile:

Odpowiedz polub