Cris Cyborg Justino

Jak wszyscy wiemy, wczorajszego dnia świat MMA obiegła informacja, iż Cris Cyborg została złapana przez USADA na stosowaniu zakazanej substancji. Okazuje się, że w organizmie Brazylijki znaleziono diuretyk, spironolakton.

Substancja ta znajduje się na liście USADA, co oznacza, iż Brazylijce grozi kara zawieszenia na co najmniej rok. Diuretyki mogą być używane w celach ukrycia zażywania innych specyfików.

W swoim oświadczeniu Cyborg wyznała, że był to lek, który przepisał jej lekarz jeszcze we wrześniu, aby zawodniczka lepiej poczuła się po cięciu wagi. Miała ona brać lekarstwa przez co najmniej 90 dni. Ważnym faktem jest, iż Cris nie poprosiła o pozwolenie na terapię USADA, które umożliwiłoby jej legalne użycie specyfiku.

Możecie być pewni, że substancja, którą znaleźli nie miała wpływu na moje występy w oktagonie, a była mi jedynie potrzebna do leczenia. Mam nadzieję, że moje doświadczenia z cięciem wagi będą pomocne dla przyszłych pokoleń i pomogą w zmianie dotychczasowych zasad. Zrzucałam kilogramy do walki 3 razy w ciągu 8 miesięcy, dwa razy występowałam w limicie do 140 funtów. To dlatego potrzebowałam leczenia.

Spironolakton zwiększa ilość wydalanego moczu, jonów sodu i chlorków, wyraźnie zmniejsza ilość wydalanego potasu i jonów wodorowych. Może być używany w przypadku chorób serca, wątroby czy nerek.

 

11 KOMENTARZE

 1. Ona ma w sobie całą tablice Mendelejewa. A to wszystko tylko "ma jej tylko pomóc w (wstaw cokolwiek)" 😀

 2. Spironolakton to nie jest jakiś bardzo skuteczny diuretyk, znamy mocniejsze. Cyborg nie stosowała jednak go przed walką, żeby zrzucić troszkę wody, a wg jej tłumaczenia brała po walce, żeby się zregenerować. Czyli diuretyk po zrzucaniu kilogramów, fuck logic xD. Działa na receptory estrogenowe, do ukrycia innego dopingu całkiem niezły.
  Wyrok: DO SZTUMU Z NIĄ!

 3. Szkoda, że dała się złapać bo liczyłem na ciekawe zestawienia w jej wykonaniu. Chcąc nie chcąc Krycha wnosi trochę ożywienia w te nudne, kobiece mma.

 4. Wielkie halo o zawodniczke która nie może zbić wagi do kategorii specjalnie dla niej zrobionej. Do chaty Cyborg.

 5. Cyborg

  Mam nadzieję, że moje doświadczenia z cięciem wagi będą pomocne dla przyszłych pokoleń i pomogą w zmianie dotychczasowych zasad. Zrzucałam kilogramy do walki 3 razy w ciągu 8 miesięcy, dwa razy występowałam w limicie do 140 funtów. To dlatego potrzebowałam leczenia.

  To walcz w Open z Gabi. Nie widzę problemu.

  #favelalogic

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.