Stephen Thompson, który pod koniec lipca miał stoczyć dla UFC kolejną walkę, ostatecznie nie wyszedł do klatki, bo jego rywala nie zrobił wymaganego limitu wagowego. Thompson nie otrzymał od UFC wypłaty za walkę, ale liczy na to, że przy okazji kolejnego pojedynku amerykańska marka mu to wyrówna.

Stephen Thompson, były pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi półśredniej UFC, podczas gali UFC 291, która odbyła się 29 lipca w Salt Lake City, miał zmierzyć się z Michaelem Pereirą. Do pojedynku jednak nie doszło, bo Brazylijczyk nie wypełnił limitu kategorii półśredniej, a Amerykanin nie zgodził się na walkę z rywalem, który nie zrobił wagi. Zaraz po gali pojawiły się informacje, że Thompson nie otrzymał wypłaty od UFC, co sam zawodnik potwierdził w programie The MMA Hour. W grudniu Thompson ma zmierzyć się z Shavkatem Rakhmonovem i liczy na to, że wówczas sprawa wypłaty zostanie ostatecznie załatwiona, o czym powiedział w programie SiriusXM.

Wierzę, że to zrobią. Myślę, że umowa jest taka, że kiedy zawalczę z Shavkatem, dodadzą mi to, co byli mi winni za ostatnią walkę.

O te słowa został zapytany Dana White, szef UFC, który podczas konferencji prasowej po gali z cyklu Contender Series, uśmiechnął się tylko i stwierdził:

Ok. Skoro on tak mówi, to musi być prawda.

Thompson ma na swoim koncie 19 walk w UFC. W swojej karierze mierzył się z m.in. Anthonym Pettisem czy Jorge Masvidalem. Dziewięć z 17 wygranych w karierze „Wonderboy” zdobywał przed czasem. Thompsona dwa razy w karierze bił się o mistrzowski tytuł. W roku 2016 zmierzył się w Tyronem Woodleyem, ale bój zakończył się remisem. Kilka miesięcy później doszło do rewanżu, ale Thompson przegrał go na punkty.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,860 komentarzy 2,846 polubień

Stephen Thompson, który pod koniec lipca miał stoczyć dla UFC kolejną walkę, ostatecznie nie wyszedł do klatki, bo jego rywala nie zrobił wymaganego limitu wagowego. Thompson nie otrzymał od UFC wypłaty za walkę, ale liczy na to, że przy okazji kolejnego pojedynku amerykańska marka mu to wyrówna. Stephen Thompson, były pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi […]

Odpowiedz polub

click to expand...