Jan Błachowicz, który podczas zbliżającej się gali UFC on FOX 26 zmierzy się z Jaredem Cannonierem, w starciu z tym zawodnikiem stawia na pojedynek stójkowy, o czym powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Stawiam na stójkę, ale jeśli nie będzie szło, spróbuję obalić Cannoniera. Sądzę, że jestem bardziej wszechstronny. On ma w arsenale w zasadzie tylko boks, ja mam jeszcze kopnięcia, zapasy oraz jiu-jitsu. W tych płaszczyznach jestem lepszy.

Błachowicz jest już w Kanadzie, gdzie odbędzie się gala i przygotowuje się do ważenia.

Zdrowie dopisuje, nic nie boli, aklimatyzacja przebiegła idealnie. Koncentruję się na piątkowym ważeniu, nie zostało mi wiele kilogramów do zrzucenia. Stresu na razie nie ma. Pewnie pojawi się w sobotę, ale będzie to taki pozytywny stres, który można zamienić na siłę i energię potrzebną do walki.

Gala odbędzie się w sobotę, 16 grudnia w Winnipeg. Pełna karta walk dostępna jest TUTAJ.

20 KOMENTARZE

 1. Stawia na stojke!

  To mnie zaskoczył, do tej pory dał się poznać jedynie jako świetny parterowiec i zapasnik.

 2. Czy Janek zapomniał czy nie sprawdzał, że Canonier ma czarny pas w ju jitsu? sam Canonier  tak mówił w jakimś wywiadzie z tego co pamiętam poprawcie jeśli się mylę.

 3. Niech stawia na co chce, musi to wygrać, a jak dla mnie obojętne czy przeleży czy podda czy utlucze:) każda forma wygranej przez Polaków jest na plus.

 4. Czy Janek zapomniał czy nie sprawdzał, że Canonier ma czarny pas w ju jitsu? sam Canonier  tak mówił w jakimś wywiadzie z tego co pamiętam poprawcie jeśli się mylę.

  Nie używane ju-jitsu się nie liczy.

 5. Czy Janek zapomniał czy nie sprawdzał, że Canonier ma czarny pas w ju jitsu? sam Canonier  tak mówił w jakimś wywiadzie z tego co pamiętam poprawcie jeśli się mylę.

  Według mnie czarny pas Canoniera w bjj jest gónwo warty

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.