Informacja prasowa:

Już 17 lutego 2024 roku organizacja KSW powróci do Czech. Podczas gali KSW 91 w Libercu dojdzie do walki o tymczasowy pas wagi lekkiej pomiędzy Valeriu Mirceą (29-8-1, 12 KO, 12 Sub), numerem dwa tej kategorii wagowej, a Leo Brichtą (12-3 1NC, 6 KO, 4 Sub), zajmującym w tym zestawieniu miejsce trzecie. Podczas gali w Libercu do klatki powrócą też między innymi dwaj lokalni bohaterowie: Dominik Humburger (7-1, 6 KO) i Josef Stummer (3-1, 1 Sub).

Valeriu Mircea ma za sobą cztery walki w organizacji KSW. Debiutując w organizacji musiał uznać wyższość Romana Szymańskiego. Po tej przegranej szybko powrócił do okrągłej klatki i podczas gali KSW 76 już w drugiej minucie pojedynku posłał na deski Gracjana Szadzińskiego. Dwa miesiące później „Samotny Wilk” zmierzył się z byłym mistrzem KSW Borysem Mańkowskim i znokautował go efektownym latającym kolanem, które zostało wybrane najlepszym skończeniem wieczoru gali XTB KSW 78. W czerwcu zrewanżował się natomiast Romanowi Szymańskiemu za pierwszą przegraną. Dziś Mircea, były mistrz wagi piórkowej mołdawskiej organizacji Eagles FC i były pretendent do tytułu kategorii lekkiej, jest po trzech świetnych wygranych z rzędu. Valeriu w całej karierze stoczył aż 38 pojedynków, z których 29 wygrał, a 24 zakończył przed czasem.

Pochodzący z Czech Leo Brichta udanie zadebiutował w okrągłej klatce w czerwcu tego roku pokonując na punkty Macieja Kazieczkę. W drugiej walce dla KSW zmierzył się z Romanem Szymańskim i rozbił go w trzeciej rundzie starcia, które zostało wybrane najlepszą walką wieczoru gali KSW 87. Dzięki tej wygranej Leo już od dziewięciu pojedynków pozostaje niepokonany. Brichta uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych czeskich zawodników MMA. W profesjonalnych klatkach rywalizuje od roku 2017. Do dziś stoczył szesnaście pojedynków, z których dwanaście wygrał, a dziesięć zakończył przed czasem. Brichta wywodzi się z kickboxingu, ale dziś jest też przekrojowym fighterem MMA, który sześć razy wygrywał przez nokaut, a cztery razy poddawał swoich rywali. Siedem zwycięstw zanotował już w pierwszej rundzie.

Pochodzący z Liberca Dominik Humburger stoczył w okrągłej klatce trzy pojedynki. Czech po raz pierwszy zawalczył w KSW w sierpniu zeszłego roku i znokautował w drugiej rundzie Borysa Borkowskiego. W drugim pojedynku w okrągłej klatce rozbił Jorge Luiza Bueno. Ostatni raz bił się na gali KSW 86 i musiał uznać wyższość Michała Michalskiego. Przegrana ta była pierwszą w karierze Dominika i przerwała serię siedmiu tryumfów z rzędu. Dominik znany jest z posyłania rywali na deski. Sześć zwycięstw w karierze zdobył przez nokaut, a trzy razy pokonywał rywali już w pierwszej rundzie walki.

Josef Štummer ma za sobą udany debiut w KSW. Podczas kwietniowej gali w Tomaszowie Mazowieckim pokonał Jonatana Kujawę. W drugiej walce w okrągłej klatce musiał jednak uznać wyższość Dawida Karety. Dla Czecha była to pierwsza przegrana w karierze. Štummer zadebiutował w zawodowym MMA w lipcu zeszłego roku. Do dziś stoczył cztery pojedynki i trzy z nich wygrał. Zanim Stummer spróbował swoich sił w profesjonalnych klatkach, zdobywał doświadczenia na arenach amatorskich. Wywalczył między innymi tytuł wicemistrza Czech. Jest też wielokrotnym medalistą zawodów w grapplingowych i mistrzem Czech w jiu-jitsu.

Walka wieczoru | Main event

Walka o tymczasowy pas kategorii lekkiej | KSW Interim Lightweight Championship Bout

70,3 kg/155 lb: Valeriu Mircea #2 (29-8-1, 12 KO, 12 Sub) vs. Leo Brichta #3 (12-3 1NC, 6 KO, 4 Sub)

Karta główna | Main card

83,9 kg/185 lb: Dominik Humburger (7-1, 6 KO) vs. TBA

65,8 kg/145 lb: Josef Štummer (3-1, 1 Sub) vs. TBA

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

12 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Cinek007
Cinek007

UFC
Strawweight

7,668 komentarzy 13,491 polubień

Pierwsze słyszę....:iamdone:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of jihaad
jihaad

UFC
Middleweight

10,562 komentarzy 25,379 polubień

Kto tam jest mistrzem teraz?

Odpowiedz polub

Avatar of Siwy25_1
Siwy25_1

UFC
Middleweight

10,969 komentarzy 55,482 polubień

Tymczasowy pas krs1.
:waldeklaugh:

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Yaas
Yaas

Bellator
Featherweight

4,051 komentarzy 2,094 polubień

keczłejt czampionszip

Odpowiedz polub

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

10,945 komentarzy 24,560 polubień

Się śmiejecie kurwa
Historia pisze się na naszych oczach

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Bolesław
Bolesław

M-1 Global
Heavyweight

3,878 komentarzy 7,554 polubień

TBA to kozak skoro walczy w dwóch walkach z różnymi kategoriami wagowymi

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of kaczka94
kaczka94

Moderator

4,360 komentarzy 10,528 polubień

Kozak starcie muszę przyznać. Swoją drogą dobra historia jest w lekkiej KSW ostatnio. Chłop został mianowany z tymczasowego mistrza na prawowitego bez walki, nie obronił nawet tego pasa, a teraz robią interima XD

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

KSW
Heavyweight

6,116 komentarzy 13,086 polubień

Kto tam jest mistrzem teraz?

Parnasse.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

KSW
Heavyweight

6,116 komentarzy 13,086 polubień

Moim zdaniem naprawdę dobre zestawienie Brichta pokazał już, że byle plackiem nie jest, a Mircea przejechał się po Mańkowskim i również pokonał całkiem mocnego na polskie warunki Szymańskiego.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of J.K
J.K

Bellator
Bantamweight

3,998 komentarzy 13,428 polubień
Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

UFC
Strawweight

7,647 komentarzy 16,838 polubień

Moim zdaniem naprawdę dobre zestawienie Brichta pokazał już, że byle plackiem nie jest, a Mircea przejechał się po Mańkowskim i również pokonał całkiem mocnego na polskie warunki Szymańskiego.

Mało tego Mircea zrewanżował się Szymańskiemu za porażkę sprzed roku, kiedy to po pierwszej rundzie nie był w stanie kontynuować pojedynku

Odpowiedz 3 polubień

R
Rafal669966

Jungle Fight
Middleweight

344 komentarzy 626 polubień

Mają rozmach ,już "event" na luty się szykuje

Odpowiedz 1 Like