Były mistrz wagi ciężkiej UFC Daniel Cormier (MMA 22-2, 1NC), który utracił swój tytuł na rzecz Stipe Miocica (MMA 19-3), już niedługo zmierzy się z mistrzem po raz trzeci.

Zobacz również: Stipe Miocic vs Daniel Cormier 3 oficjalnie na UFC 252!

Javier Mendez, główny trener Cormier, w audycji „Real Quick With Mike Swick”, przyznał, że w drugiej walce Daniel nie był w pełni zdrowy.

On był po operacji pleców i nie był tak dysponowany jak być powinien. Trzeba jednak podejść do sprawy uczciwie, zawodnicy prawie zawsze mają jakieś kontuzje. Nigdy nie jest idealnie. Bywa, że przechodzi się idealny obóz przygotowawczy, ale zazwyczaj tak nie jest. Różne rzeczy się dzieją, ale potem nagle dajesz występ życia. Tak już działa ten sport.

Teraz jednak Cormier jest zdrów i zmotywowany do walki.

Teraz z plecami DC jest już wszystko dobrze. Wszystko działa fantastycznie i widać to na sparingach. Spodziewamy się jednak wojny. Jeśli nie patrzylibyśmy w taki sposób na walkę z tak świetnym zawodnikiem jak Stipe, bylibyśmy głupi. On jest mistrzem nie bez powodu. Jeśli więc byśmy go zlekceważyli, znaleźlibyśmy się w poważnych kłopotach.

W rywalizacji najlepszych zawodników wagi ciężkiej organizacji UFC jest remis. Stipe Miocic na gali UFC 241 w sierpniu 2019 roku pokonał Daniela Cormiera w czwartej rundzie walki przez TKO. Był to rewanż za walkę na gali UFC 226 w lipcu 2018 roku podczas której Cormier zafundował panującemu mistrzowi szybki nokaut w pierwszej rundzie odbierając mu mistrzowski pas królewskiej wagi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.