Po długiej przerwie od startów spowodowanej poważnym złamaniem nogi Chris Weidman wróci do sportowej rywalizacji w UFC. Chael Sonnen, były zawodnik, a dziś komentator, jest zdania, że historia powrotu Weidmana jest fascynująca i nie chodzi w niej o sławę, ani pieniądze, a o chęć udowodnienia sobie czegoś.

Po długiej przerwie od startów spowodowanej złamaniem nogi, Chris Weidman 19 sierpnia podczas gali UFC 292 w Bostonie wróci do klatki. Jego rywalem będzie Brad Tavares. Chael Sonnen w nagraniu zamieszczonym na swoim kanale skomentował powrót byłego mistrza wagi średniej do oktagonu.

Weidman szykuje się do powrotu do miejsca, które niesie z sobą poważne ryzyko. Ten gość był najlepszy na Ziemi i spotkały go poważne przeciwności losu. Trudno nawet w jakiś sposób zrozumieć i poczuć to, co mu się przytrafiło. Po co więc on wraca? Tu nie chodzi o pieniądze, nie chodzi zwrócenie na siebie uwagi, nie chodzi też o mistrzostwo, bo ta walka nie będzie o pas. Dlaczego więc on wraca? Chodzi o rzeczy, których uczono nas, gdy byliśmy dziećmi. Chodzi o to, że nie ma nic złego w spadnięciu z konia, trzeba po prostu na niego ponownie wsiąść. On wraca po coś. Próbuje sobie coś udowodnić. To jedna z najbardziej fascynujących historii w sporcie.

Chris Weidman to były mistrz kategorii średniej UFC, który odebrał tytuł Andersonowi Silvie. Aktualnie ma jednak za sobą trudniejszy okres w karierze. Na osiem ostatnich walk wygrał tylko dwa razy. Ostatni raz bił się w kwietniu 2021 roku i przegrał z Uriah Hallem. Przed nadchodzącym pojedynkiem Weidman zapowiada, że zamierza przypomnieć fanom o swoim potencjale i nie kryje, że marzy o odzyskaniu tytułu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Warszawski Antek
Warszawski Antek

EFC Africa
Middleweight

2,906 komentarzy 15,382 polubień
Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

10,841 komentarzy 18,651 polubień
F
Francis Mumbutu

Brutaal
Middleweight

573 komentarzy 1,648 polubień

Spotkały go poważne przeciwności losu.Hmmm... Mógł swego czasu nie pajacować z obrotówką, a historia mogłaby potoczyć się inaczej.

Odpowiedz polub

Avatar of Raven
Raven

Bellator
Light Heavyweight

4,639 komentarzy 16,564 polubień

nie chodzi też o mistrzostwo

Ale jak to nie chodzi o mistrzostwo? Przecież Krzysiu standardowo jest o dwie walki od title shota?:wow:

Odpowiedz polub

Avatar of Navio2.0
Navio2.0

Maximum FC
Lightweight

1,505 komentarzy 1,967 polubień
Avatar of messifc
messifc

KSW
Light Heavyweight

5,807 komentarzy 10,975 polubień
Avatar of Quairon
Quairon

Jungle Fight
Featherweight

239 komentarzy 292 polubień

Kolejny odcinek pogoni za CTE.

Odpowiedz polub