Chael Sonnen, były zawodnik, a dziś komentator, jest zdania, że Israel Adesanya powinien walczyć z Dricusem Du Plesissem. Problem polega jednak na tym, że Du Plessis musi najpierw pokonać Roberta Whittakera, a zdaniem Sonnen jest to dla niego bardzo poważne wyzwanie.

Robert Whittaker, były mistrz wagi średniej, zapowiedział, że chciałby zmierzyć się raz jeszcze z Israelem Adesanyą, aktualnym czempionem. Whittaker bił się już z Israelem dwa razy i w obu przypadkach przegrał. Chael Sonnen nie chciałby jednak oglądać trzeciej walki Adesanyi z Whittakerem, ani z żadnym innym zawodnikiem, z którym Israel już się mierzył. Mówiąc o tym na swoim kanale stwierdził:

Wszyscy zawodnicy z czuba rankingu przegrali z Adesanyą. Nie ma nikogo, kto mógłby z nim walczyć i dla kogo nie byłby to rewanż. To jest bardzo ciekawa sytuacja, a Dricus Du Plessis znalazł się dzięki temu we wspaniałym położeniu. Problem polega na tym, że najpierw musi przebić się przez wielki mur w postaci Roberta Whittakera. W ciekawej sytuacji znajduje się też Sean Strickland, który jest jednym ze znanych gości, którzy nie dostali szansy walki z Adesanyą.

Dricus Du Plessis po odejściu z organizacji KSW rozpoczął współpracę z UFC. W najważniejszym oktagonie świata zadebiutował w roku 2020, stoczył pięć pojedynków i wszystkie wygrał. Jego umiejętnościom ulegli: Markus Perez, Trevin Giles, Brad Tavares, Darren Till, a niedawno Derek Brunson. Tylko starcie z Tavaresem zakończyło się na kartach sędziowskich.

Do walki Dricusa Du Plessisa z Robertem Whittakerem dojdzie 8 lipca podczas gali UFC 290.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

33,188 komentarzy 113,347 polubień

Dricus Du Plessis po odejściu z organizacji KSW rozpoczął współpracę z UFC. W najważniejszym oktagonie świata zadebiutował w roku 2020

7pym68.gif

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,246 komentarzy 48,286 polubień

Strickland albo Cannonier powinni walczyć z Caio Boralho.

Odpowiedz polub

Avatar of AldoRaine
AldoRaine

Jungle Fight
Middleweight

345 komentarzy 1,920 polubień

Z jednej strony wujek Chael ma rację, bo też wolałbym oglądać jakichś świeżych pretendentów niż kolejne rewanże, ale nie w przypadku Roba, bo jemu się trzecia walka należy jeżeli pokona Dricusa, bo też wygrywa ze wszystkimi w tej wadze nie licząc Izzy'ego. No i w drugiej walce pokazał, że jest w stanie rywalizować z Izzym jak równy z równym i przy bardziej agresywnej i ofensywnej taktyce mógłby wygrać, bo z tego co pamiętam z tamtej walki, to ile razy Rob szedł do przodu i atakował to miał przewagę nad Adesanyą.
Dricus natomiast swojego titleshota i tak dostanie. Adesanya wspomina o nim tak często, że to praktycznie pewne, a do tego brak innych, nowych pretendentów.

Odpowiedz polub

click to expand...