
Anthony Smith, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej, jest zdania, że Alex Pereira przechodząc do tej kategorii wagowej może mieć w niej problemy.
Alex Pereira, były mistrz wagi średniej, potwierdził niedawno, że jego następna walka odbędzie się w kategorii półciężkiej. Na razie jednak nie wiadomo kiedy i z kim zmierzy się Pereira. Komentując przejście Pereiry kategorię wyżej Anthony Smith w rozmowie dla LowKick MMA stwierdził, że Pereira straci w wadze półciężkiej przewagę gabarytów, którą dysponował w kategorii średniej.
Jan Błachowicz jest duży, Jiri Prochazka również, Jamahal Hill, Magomed Ankalaev, Aleksandar Rakić jest ogromny. Rozmiar Pereiry dawał mu przewagę w 185 funtach. (…) Myślę, że on może mieć problemy w 205 funtach. On jest świetny zawodnikiem, świetnym stójkowiczem. Tu jednak czeka na niego sporo grapplerów. W 185 też byli, ale się z nimi nie zderzył.
Smith powiedział również, że jego zdaniem na wejściu do kategorii półciężkiej Pereira powinien zmierzyć się z Aleksandarem Rakiciem.
Alex Pereira wszedł do UFC w roku 2021. Pokonał Andreasa Michailidisa, Bruno Silvę i Seana Stricklanda, a następnie dostał walkę o pas z Israelem Adesanyą i wygrał. Do rewanżowego boju doszło na gali UFC 287, która odbyła się 8 kwietnia w Miami. W drugim pojedynku to Adesanya posła na deski Pereirę i odzyskał utracony pas.
Po niedawnej gali UFC w Kansas, która odbyła się 15 kwietnia, Dana White potwierdził, że organizacja szuka dla Brazylijczyka rywala w kategorii półciężkiej.


























14 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
Jungle Fight Welterweight
UFC Lightweight
UFC Lightweight
UFC Lightweight
Shark Fights Lightweight
UFC Light Heavyweight
WSOF Light Heavyweight
Vale Tudo Open
Bellator Light Heavyweight
ONE FC Bantamweight
UFC Heavyweight
Oplot Challenge Light Heavyweight
UFC Light Heavyweight
UFC Heavyweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/67376/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>