Michał Oleksiejczuk

Michał Oleksiejczuk, który w pięknym stylu rozpoczął rok 2019 w organizacji UFC i podczas gali w Pradze pokonał Giana Villante, już 20 kwietnia w Sankt Petersburgu zawalczy z Gadzhimuradem Antigulovem.

Tuż przed tym pojedynkiem Michał w rozmowie dla serwisu Polsatsport.pl powiedział na czym skupił się w trakcie przygotowań do walki.

Skupiliśmy się na obronie obaleń. To będzie jego największa broń. Na tym się skupiliśmy, ale nie zapominam o tym, co lubię najbardziej, czyli uderzeniach.

Trener Oleksiejczuka, Robert Roszkiewicz, powiedział również jaki styl zapaśniczy szlifuje polski zawodnik.

Robimy typowo amerykańskie zapasy, czyli takie, z jakich słyną mistrzowie UFC. Są one szybkie i pozwalają walczyć na każdej płaszczyźnie, jednocześnie odbierając tlen. Dagestańskie zapasy są nieco wolniejsze, skuteczne oraz dokładne, ale nie takie zwariowane jak amerykańskie, które szlifujemy od ponad 1,5 roku.

Cała rozmowa dostępna jest tutaj.

7 KOMENTARZE

  1. Jak trener Roszkiewicz pilnował to jestem spokojny o zapasy Lorda. Celny luj na wątrobę i nie będzie trzeba tych zapasów testować. Tego życzę Michałowi.

  2. Nie wiem czy trenowanie amerykańskich zapasów na rosyjskiego zawodnika to dobry pomysł, ale liczę na to że skończy walkę tak jak ostatnio

  3. Czy Polsat Sport pokaże kartę wstępną czy tylko Tybur w planach? :<

    Zdaje sie, że była informacja o umowie gwarantującej pokazywanie wszystkich walk Polaków, niezależnie od miejsca na karcie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.