Kawajiri

Według doniesień portalów MMA in Asia oraz MMA Fighting do karty czerwcowej gali UFC Fight Night 69 dołączyły dwa pojedynki. W pierwszym z nich, przed własną publicznością zawalczy Dennis Siver (MMA 22 – 10, 1 NC). Jego przeciwnikiem będzie Japończyk Tatsuya Kawajiri (MMA 33 – 8 – 2). Drugi pojedynek, również z limitem do 66 kilogramów, będzie toczony z udziałem Niklasa Backstroma (MMA 8 – 1, 1 NC) oraz Noada Lahata (MMA 8 – 1). Żadna z obu walk nie została jeszcze potwierdzona przez samo Ultimate Fighting Championship.

Siver ostatni raz walczył na styczniowej gali UFC Fight Night 59. Przegrał wtedy przez TKO z Conorem McGregorem (MMA 17 – 2). Wcześniej, na gali UFC Fight Night 53 pokonał przez jednogłośną decyzję sędziowską Charlesa Rosa (MMA 10 – 1). Pojedynek ten był wybrany walką wieczoru.

Dla Kawajiriego będzie to trzecia walka w oktagonie. Weteran Shooto, Pride oraz Dream zadebiutował w UFC na gali Fight Nigh 34. Przez duszenie zza pleców poddał Seana Soriano (MMA 8 – 3). Trzy miesiące później na gali UFC Fight Night 39 uległ Clay’owi Guida (MMA 31 – 15). Zwycięzca został wyłoniony dzięki jednogłośnej decyzji sędziowskiej, zaś sam pojedynek został uznany za walkę wieczoru.

Backstrom zadebiutował w UFC na gali Fight Night 41. Poddanie Toma Niinimakiego (MMA 21 – 8 – 1) zapewniło mu nagrodę za występ wieczoru. Jednak na szwedzkiej gali UFC Fight Night 53 został znokautowany przez Mike’a Wilkinsona (MMA 9 – 1) po upływie zaledwie 79 sekund walki. Była to jego pierwsza porażka w karierze.

Lahat podpisał kontrakt z UFC po wygraniu siedmiu walk z rzędu. Zadebiutował na gali UFC Fight Night 38. Już w trakcie pierwszej rundy został znokautowany przez Godofreda „Pepey” Castro (MMA 12 – 3) po trafieniu latającym kolanem. Na gali UFC on FOX 12 przez jednogłośną decyzję sędziowską pokonał Stevena Silera (MMA 24 – 14).

Gala UFC Fight Night 69 odbędzie się 20 czerwca w berlińskiej hali O2 World. Będzie ona dostępna tylko za pośrednictwem usługi UFC Fight Pass. W walce wieczoru Alexander Gustafsson (MMA 16 – 3) zmierzy się z Gloverem Teixeirą (MMA 22 – 4).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.