W najbliższy weekend Dustin Poirier zmierzy się z Justinem Gaethje. Pierwsze starcie tych zawodników zakończyło się przez nokaut, natomiast Brendan Schaub przewiduje, że tym razem fani zobaczą więcej grapplingu, szczególnie w wykonaniu Poiriera.

Starcie Justina Gaethej z Dustinem Poirierem będzie ich drugą konfrontacją. Do pierwszego pojedynku Dustina Poiriera z Justinem Gaethje doszło w kwietniu roku 2018. Podczas gali UFC on Fox 29 Poirier pokonał Justina przez techniczny nokaut w czwartej rundzie pojedynku. Przed zbliżającym się drugim pojedynkiem Brendan Schaub, były zawodnik UFC, przewiduje, iż Poirier tym razem bardziej postawi na parter. W swojej audycji Schaub stwierdził:

Myślę, że Dustin robi pewne rzeczy lepiej, a w tym starciu będziemy mieli więcej grapplingu, który zainicjuje Poirier. Jeśli chodzi o jiu-jitsu, uważam że Poirier ma znaczną przewagę w parterze. To nie jest specjalność Justina. Jemu nie idzie dobrze z jiu-jitsu, raczej nad tym nie pracuje. Dustin jest natomiast prawdziwym czarnym pasem na macie. Do swojej gry wprowadza więcej akcji zapaśniczych niż Justin Gaethje. Gdy Justin obalił Fizieva, ten natychmiast wstał. Moim zdaniem Dustin tym razem mocniej postawi na grappling, szczególnie jeśli niskie kopnięcia w wykonaniu Justina będą wchodziły.

Justin Gaethje w ostatnim boju pokonał Rafaela Fizieva. Do pojedynku doszło w marcu tego roku. Wcześniej Gaethje zawalczył o pas wagi lekkiej z Charlesem Oliveirą, ale został przez niego poddany w pierwszej rundzie pojedynku. Przed tą walką Justin pokonał na punkty Michaela Chandlera.

W swoim ostatnim boju Dustin Poirier zmierzył się z Michaelem Chandlerem i pokonał go przez poddanie w trzeciej rundzie. Wcześniej Dustin zawalczył z Charlesem Oliveirą w starciu o pas i przegrał. Przed tym pojedynkiem był na fali trzech zwycięstw z rzędu. Dwa razy pokonał Conora McGregora i raz Dana Hookera.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Lukasyno

Brutaal
Featherweight

481 komentarzy 977 polubień

Tak to prawda jeśli chodzi o samo bjj to nie ma nawet porownania bo to jest przepaść jeśli chodzi o Dustina a Justina, ale niestety Poirier ma bardzo kiepskie zapasy więc nie wiem czy bedzie w stanie użyć swojego bjj, Poirier ma tak czytelne obalenia że raczej Gejczi powinien je wybronić, ale jeśli w jaki kolwiek sposób walka znalazła się na macie to Poirier poddaje Gejcziego nawet z pleców

Odpowiedz 1 Like

zielony666

UFC
Middleweight

11,986 komentarzy 50,344 polubień

Prawdziwa grapplingowa batalia i kocioła zapaśniczy, że syf!

W końcu wjeżdża i rozjeżdża Korki Thatcher - mistrz uniwersyteckiego folkstyle wrestling.

korki.JPG

Odpowiedz polub

bassline9

Maximum FC
Heavyweight

1,746 komentarzy 3,780 polubień

Oj tak szykuje się wojna w parterze jak na adcc, co ten Schaub wygaduje.

Odpowiedz polub