Perspektywiczny rosyjski półśredni, Dagestańczyk Rustam Khabilov (MMA 14-1) właśnie podpisał kontrakt z największą na świecie organizacją mieszanych sztuk walki. Tym sposobem Rustam jest już trzecim obywatelem Federacji Rosyjskiej występującym obecnie w szeregach UFC. Na najbliższej gali swój drugi pojedynek w oktagonie stoczy jego niepokonany rodak Khabib Nurmagomedov (MMA 17-0), oprócz tego w limicie kogucim zakontraktowany jest Azamat Gashimov (MMA 7-1), który złapał kontuzję i przechodzi teraz rehabilitację. Umowa z amerykańskimi promotorami została parafowana na cztery pojedynki. Pochodzący z regionu chasawjurckiego 26-letni talent planuje występować w wadze lekkiej. Data jego debiutu i pierwszy rywal nie są jeszcze znane.

Mistrz M-1 Challenge 2009 jedynej porażki w karierze doznał dwa lata temu z rąk Ruslana Khaskhanova na ukraińskich finałach imprezy M-1 Selection. Od tego czasu stoczył trzy zwycięskie walki. Najpierw na gali ProFC uderzeniami rozbił Nazira Kadyzheva, z kolei w tym roku na singapurskim One FC wypunktował Brazylijczyka Rodrigo Ribeiro i również decyzją triumfował nad Amerykaninem Jasonem Dentem. Wychowanek rostowskiego Legion Fight Team to Mistrz Rosji i dwukrotny Mistrz Świata w Sambo Bojowym. Rosyjski zawodnik przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie trenuje z całą śmietanką fighterów pod okiem Grega Jacksona w Jackson’s MMA.

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.