Rousey

Na konferencji prasowej po UFC 178 Dana White zdradził, że Ronda Rousey (MMA 10-0, UFC 4-0) w najbliższej obronie pasa zmierzy się z Cat Zingano (MMA 9-0, UFC 2-0), a walka prawdopodobnie odbędzie się 3 stycznia na UFC 182.

Zingano w swoim powrocie do MMA odprawiła przez TKO w trzeciej rundzie Amandę Nunes i tym zwycięstwem zapewniła sobie prawo walki o należący do Rousey pas mistrzowski w wadze koguciej. Do tego pojedynku miało już dojść w grudniu 2013 roku na UFC 168, ale Zingano zmuszona była wycofać się z powodów zdrowotnych. „Alpha” miała 17-miesięczną przerwę spowodowaną operacjami obu kolan, a w międzyczasie spotkała ją także osobista tragedia w postaci samobójczej śmierci męża.

Dana White pojedynek zapowiedział najprawdopodobniej na galę UFC 182, która 3 stycznia odbędzie się w Las Vegas. Main eventem gali będzie starcie Jona Jonesa z Danielem Cormierem. Jednocześnie White powiedział, że to zamyka temat Giny Carano. W kolejce do mistrzowskiego pasa czeka także Bethe Correia (MMA 9-0, UFC 3-0), ale wszystko wskazuje na to, że Brazylijka będzie po drodze musiała stoczyć jeszcze co najmniej jeden pojedynek.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.