UFC podpisało kontrakt z byłym mistrzem kategorii piórkowej ACB. Zabit Magomedsharipov, bo o nim mowa, uważany jest za jeden z największych talentów pochodzących z rosyjskiej sceny MMA. Jako pierwszy informację podał The MMA Kings.

Magomedsharipov (12-1 MMA) trenuje na co dzień w Team Ricardo Almeida BJJ. 26-latek wygrał ostatnie 8 walk z rzędu. Ostatnio o zawodniku często można było usłyszeć w wywiadach m.in. Marka Henry’ego, trenera takich zawodników jak Frankie Edgar czy Eddie Alvarez, który uważa Zabita za wielki talent.

Nie wiadomo jeszcze kiedy Rosjanin zadebiutuje w UFC, jednakże mówi się, że organizacja chce zestawić go na jednej ze zbliżających się rozpisek.

Poniżej ostatnia walka Zabita:

17 KOMENTARZE

 1. Kozak zawodnik, jestem bardzo ciekawy jego występów w UFC. Typowy przykład dagestańskiego dzika, który opuszcza Rosję i idzie podbić UFC, zobaczymy jak to się skończy.

 2. Dla mnie dobry ruch ze strony UFC.

  BTW

  Rosyjski talent zabity

  W tamtym roku o tej porze było już kilku martwych zawodników MMA, więc jest dobrze, żadnych newsów że ktoś nie żyje.

 3. Nie fiem, nie snam się, ale Wydaję mnie się, że ten przeciwnik już się położył zanim rusek go dotknął, kto tak robi? Prócz Mameda.

 4. Bede sie bacznie przygladal jak jego kariera sie potoczy. Dobrze ze chce sie sprawdzic na swiatowej scenie i zobaczymy jak poradzi sobie np z amerykanskimi zapasnikami. Szkoda ze Lebkowskiemu nie dali szansy bo mial podobny ciag wygranych i w zanadrzu gale w Polsce. Oczywiscie zanim przegral.

 5. Koleś ma 185 cm i walczy w piórkowej. :joe:

  Pamiętasz Georga Roopa? Ten sam wzrost, ale waga kogucia 😮 o:

 6. Spoczko. Jeśli będzie sobie radził i poziom go nie zweryfikuje zbyt szybko to może najlepsi z ACB, Abdulvakhabov, Bagov, Duraev, Koshin, Yan, Magomedov, czy Askarov, który mógłby na wstępie walczyć z kimś z czołowej 10 rankingu muszych w UFC. Może kiedyś chociaż hajs Khasaeva może przeważyć szale i tego nie doczekamy 🙁

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.