Rory Macdonald

Szef UFC zdecydował że 25-letni Kanadyjczyk po pokonaniu Tareca Saffiedine będzie kolejnym pretendentem do mistrzowskiego pasa. Rory MacDonald (MMA 18-2) zmierzy się więc ze zwycięzca walki Hendricks vs Lawler do jakiej dojdzie na gali UFC 181 w grudniu tego roku. Najciekawsza jest jednak informacją gdzie MacDonald będzie próbował zdobyć tytuł:

Nie możemy odmówić MacDonaldowi pierwszeństwa w kolejce do pasa wagi półśredniej, niezależnie od tego kto wyjdzie zwycięsko z walki Hendricksa z Lawlererem. Rory jest następny w kolejce a do walki o pas mistrza dojdzie w Kanadzie.

Urodzony w Vancouver zawodnik ma obecnie trzy zwycięstwa na koncie a ostatniej porażki doznał z rąk Robbiego Lawlera. Na pierwszy rzut oka sytuacja w której pretendent do pasa walczyć będzie na swoim terenie wydaje się nie na miejscu. Ale nie jest to nic nowego dla UFC które kilka razy wystawiało już swoich mistrzów na terenie wroga. Nie jest też tajemnicą że UFC po odejściu GSP traci ostatnio na popularności w Kanadzie i MacDonald jest zawodnikiem który ma spróbować odzyskać ten rynek.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.