Ronda Rousey

Czyżby „brazylijska telenowela”, którą Cris „Cyborg” Justino (MMA 17-1 1NC) nazwała potyczki mające prowadzić do walki z Rondą Rousey (MMA 12-1) w końcu znalazła swój koniec? Tak przynajmniej twierdzi sam Dana White.

W podcaście UFC Unflitered White stwierdził, że była mistrzyni wagi koguciej jest zainteresowana walką z mistrzynią Invicty i nie ma problemu, aby odbyło się to w 140 funtach.

Ronda chce z nią walczyć. Musimy przemyśleć kwestię wagi, ale Ronda chce tej walki i może zrobić to w 140 funtach.

Problemem Justino jest zawsze ścinanie wagi. W obu swoich pojedynkach dla UFC Cyborg walczyła w 140 funtach, którego osiągnięcie było dla niej katorgą. Przed walką z Liną Lansberg Brazylijka miała do zrzucenia w tydzień aż 11 kilogramów. W trakcie przygotowań zaznaczyła, że to dla jej organizmu za dużo i jeśli nie zrezygnuje ze startów w 140 funtach, to będzie walczyła tylko z najlepszymi zawodniczkami. Jedną z nich jest jej zdaniem właśnie Ronda, która na co dzień reprezentuje dywizję kogucią. Dany White sugeruje, że słowa w przypadku tej dwójki mogą kiedyś zamienić się w czyn i nie będzie problemu, by zawodniczki zawalczyły w limicie 140 funtów.

Justino nie raz wypowiadała się w mediach o potrzebę stworzenia w UFC dywizji kobiet do 145 funtów. Podobne zdanie ma na ten temat Joe Rogan. Niestety, Dana White nie widzi na razie potrzeby tworzenia nowych kobiecych dywizji, tłumacząc je brakiem odpowiedniej liczby zawodniczek.

O powrocie byłej mistrzyni po porażce z Holly Holm jest już coraz głośniej. Ostatnio pojawiły się plotki o walce pod koniec grudnia z Amandą Nunes w jej pierwszej obronie pasa. Oficjalnego potwierdzenia wciąż jeszcze nie ma.

Czy walka Rondy Rousey z Cris Cyborg dojdzie do skutku? Jeśli tak, to która waszym zdaniem wyszłaby z tego pojedynku zwycięsko?

1 KOMENTARZ

  1. Dana opowiada coraz lepsze bajki, może powinien występować w programach dla dzieci.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.