We wczorajszym programie Puncher Extra Time, Mateusz Borek w rozmowie z Pawłem Jóźwiakiem poruszył temat związany z zamieszaniem wokół Romana Szymańskiego oraz kwestią sporu pomiędzy organizacją FEN i zawodnikiem.

Wczoraj w rozmowie z MMARocks, Paweł Kowalik, menadżer zawodnika powiedział:

Nie bardzo wiem do czego się w ogóle odnosić, bo w obecnej chwili o wszystkim dowiadujemy się z internetu i oświadczeń prezesa Jóźwiaka. Nasze stanowisko jest niezmienne, Roman Szymański wypowiedział umowę z Fight Exclusive Night, po czym związał się z KSW. Mieliśmy poważne powody, by umowę wypowiedzieć, a jeśli włodarze FEN tak głośno domagają się respektowania zawieranych umów, to niech zaczną od siebie. Mówimy o organizacji, która pod kątem płac zawodników plasuje się daleko poza krajową czołówką, a do tego ma wyraźne problemy z terminowością wypłat. Dodatkowo wydaje mi się, że kar finansowych w Polsce nie nakłada się za pośrednictwem oświadczeń w internecie i wypadałoby chociaż poinformować ukaranego, a na zapowiedziane kroki prawne wciąż czekamy i jesteśmy przygotowani na ewentualny proces sądowy. Możliwe, że podsycanie zamieszania to sposób na promocję przeżywającej problemy organizacji lub przykrycie sypiącej się rozpiski gali FEN 15 lub nastraszenie pozostałych niezadowolonych i szykujących się do odejścia zawodników.

Odnosząc się do tych słów, Paweł Jóźwiak stwierdził:

Po pierwsze, niech zawodnik Pawła Kowalika odbierze pocztę… Dostanie wtedy pismo, które mu wysłaliśmy za potwierdzeniem odbioru. Wiadomość przesłana do internetu to tylko komunikat. Paweł Kowalik niech patrzy na siebie, bo jeszcze niedawno sam miał zaległości finansowe w stosunku do niektórych zawodników. Kiedyś też bawił się w promotorkę… Też miał problemy.

Prezes FEN dodał również, że:

Roman Szymański dalej jest naszym zawodnikiem. Ma z nami umowę, a wypowiedzenie jej było pisane przez prawnika, który ma tyle wspólnego z tą sprawą, co ja z językiem chińskim. Było to napisane bardzo nieudolnie…

Paweł Jóźwiak potwierdził także, że za każdy kolejny występ dla innej organizacji niż FEN lub za nie stawienie się na gali FEN, na Romana Szymańskiego będą nakładane kolejne kary.

Cała rozmowa i program Puncher Extra Time do obejrzenia tutaj.

37 KOMENTARZE

 1. Jacek Łosak

  Po pierwsze, niech zawodnik Pawła Kowalika odbierze pocztę… Dostanie wtedy pismo, które mu wysłaliśmy za potwierdzeniem odbioru

  a to nie o romku nawijal?

 2. Romek hajsu nie dostal to zawołał prawnika i umowę wypowiedział. Wg Jóźwiaka, nieudolnie. Wychodzi też na to, ze nieudolnie to też FEN płaci zawodnikom.

  Tak to rozumiem.

  Przynajmniej sie coś dzieje:awesome:

 3. Ciężki moment dla Jóźwiaka, Borek go nie oszczędzał, nie wiem czy wizerunkowo nie byłoby lepiej dla Pana Pawła aby sami jego zawodnicy zjawili się w Puncherze i promowali gale a nie on narażał się na publiczną chłostę .

 4. Po pierwsze – bardzo nie podoba mi się forma, w jakiej pan Jóźwiak odpowiada panu Kowalikowi. Jakiś program w jakiejś TV – to ma być żart? To powinno być tylko i wyłącznie w formie OŚWIADCZENIA.

  Jacek Łosak

  w obecnej chwili o wszystkim dowiadujemy się z internetu i oświadczeń prezesa Jóźwiaka

  I prawidłowo, tak właśnie powinno być – pełna profeska 🙂

  Jacek Łosak

  wydaje mi się, że kar finansowych w Polsce nie nakłada się za pośrednictwem oświadczeń

  tutaj na jaw wychodzi kompletny brak znajomości tematu tego pana, przecież wszystko powinno być w formie oświadczenia albo dementi do wcześniejszego oświadczenia. Dzień bez oświadczenia jest dniem zmarnowanym

  Jacek Łosak

  Roman Szymański dalej jest naszym zawodnikiem. Ma z nami umowę, a wypowiedzenie jej było pisane przez prawnika, który ma tyle wspólnego z tą sprawą, co ja z językiem chińskim. Było to napisane bardzo nieudolnie…

  Wiadomka, zamiast zasłaniać i wysługiwać się jakimś tam prawnikiem, co jest nieeleganckie i trąci kompletną amatorszczyzną, samemu powinno się wziąć do roboty i wydać swoje oświadczenie w tej sprawie!

 5. Jacek Łosak

  Paweł Kowalik niech patrzy na siebie, bo jeszcze niedawno sam miał zaległości finansowe w stosunku do niektórych zawodników. Kiedyś też bawił się w promotorkę… Też miał problemy.

  Slowo tez jest tutaj slowem klucz, bo przeciez Pan Prezes dopiero co stwierdzil, ze jego firma nie ma zadnych problemow ani zaleglosci. Moze cale to zamieszanie okarze sie dla FEN korzystne, a ludzie gremialnie przyjda na hale i zasiada przed telewizorami z nadzieja na obejrzenie drugiej czesci Komornika 😉

 6. Jeżeli Szymański nie dostawał kasy za walki, to Prezes jest z góry na przegranej pozycji.

 7. Z całym szacunkiem, ale jak zawodnik FENu może w każdym momencie wypowiedzieć kontrakt to sugeruje właścicielowi zmienić adwokatów… ma ktoś może dostęp do kontraktu FEN, z chęcią bym go przeczytał, bo bez tego ta dyskusja przybiera formę wróżenia z fusów 🙂

 8. Z całym szacunkiem, ale jak zawodnik FENu może w każdym momencie wypowiedzieć kontrakt to sugeruje właścicielowi zmienić adwokatów… ma ktoś może dostęp do kontraktu FEN, z chęcią bym go przeczytał, bo bez tego ta dyskusja przybiera formę wróżenia z fusów 🙂

 9. Borek dobrze dojebał z parterem Róży Gumiennej xD Prezes Jóźwiak powiem szczerze że wizerunkowo dla mnie wypadł słabo, było widać kipiące emocje i taką niezdrową chęć udowodnienia swoich racji i zemsty na zawodniku. Ale jak wiadomo Mati to trudny rozmówca – tyle lat w branży więc wie jak kąsać pytaniami 🙂

 10. KSW na pewno sprawdziło kontrakt Romka przed podpisaniem tak jak to było ze sprawą M1.
  MMARocks obejmie patronat medialny nad ewentualnymi sprawami w sądzie które wytoczył FEN zawodnikom i zawodniczkom?

 11. Jacek Łosak

  na Romana Szymańskiego będą nakładane kolejne kary.

  Chłopaczyna sie do konca zycia nie wypłaci jaj tak dalej pójdzie.

 12. Panu Jóźwiakowi przydałby się taki Martin Lewandowski do pary, taki spokojniejszy i troszkę bardziej przystępny do pary.

 13. PREZES ZOSTAŁ ZAORANY :corn: BIŁ PIANĘ JAK WŚCIEKŁY BULTERIER, A TŁUMACZENIA W STYLU: "ON TEŻ ZAJMOWAŁ SIĘ PROMOTORKĄ I NIE PŁACIŁ JESZCZE DŁUŻEJ" ROZPIERDALAJĄ SYSTEM :siara: SZKODA, ŻE NA KONIEC PROGRAMU NIE DODAŁ CO ZŁEGO TO NIE JA :jon:

 14. Dzień bez artykułu o Jóźwiaku i Chris Cyborg dniem straconym. :irish:

 15. Zajmuje się kontraktami w pracy, choć nie jestem prawnikiem. Faktycznie, jeśli opóźnienie w płatności daje możliwość rozwiązania kontraktu to taki kontrakt można spuścić w kibelku. Moim zdaniem, jeśli właśnie kontrakt nie jest wadliwy, to Jóźwiak powinien ogarnąć to w sądzie. Ciekawi mnie, jaki jest mechanizm obliczania kary za występ u konkurencji. Widzimisię Pana Jóźwiaka, czy jest zapisana jakaś formuła np. wielokrotność wynagrodzenia.

 16. „Roman Szymański dalej jest naszym zawodnikiem”

  walczącym dla KSW 😆 Jóźwiak łejkap :confused:

 17. Ludzie Kochani, jeżeli byla to umowa cywilnoprawna to z ważnych powodów można byłoby ja rozwiązać i to nie jest do oceny Prezesa FENU. Jezeli sie spoznial z wypłatą a pewnie to nie jeden raz to mozna bylo to wypowiedzieć. Tyle w i aż tyle

 18. Keriganowicz

  Ludzie Kochani, jeżeli byla to umowa cywilnoprawna to z ważnych powodów można byłoby ja rozwiązać i to nie jest do oceny Prezesa FENU. Jezeli sie spoznial z wypłatą a pewnie to nie jeden raz to mozna bylo to wypowiedzieć. Tyle w i aż tyle

  Na razie pewnie to nic nie wiemy 🙂

 19. Póki co każdy kręci beke z Jóźwiaka ale przyjdzie pora, że Roman i Tyberiusz (o ile kontrakty w FENie piszę ktoś ogarnięty) będą płacić kary orzeczone przez sąd. KSW tutaj nie jest stroną więc ich ewentualne konsekwencje nie dotykną także argument, że KSW na pewno wszystko sprawdziło jest niecelny.

 20. kozim

  Zajmuje się kontraktami w pracy, choć nie jestem prawnikiem. Faktycznie, jeśli opóźnienie w płatności daje możliwość rozwiązania kontraktu to taki kontrakt można spuścić w kibelku. Moim zdaniem, jeśli właśnie kontrakt nie jest wadliwy, to Jóźwiak powinien ogarnąć to w sądzie. Ciekawi mnie, jaki jest mechanizm obliczania kary za występ u konkurencji. Widzimisię Pana Jóźwiaka, czy jest zapisana jakaś formuła np. wielokrotność wynagrodzenia.

  "§14 niniejszej umowy Organizatorowi należy się od Zawodnika kara umowna w wysokości dwudziestokrotnej stawki, która miała być zapłacona Zawodnikowi bez względu na wysokość poniesionej przez Organizatora szkody, jednak nie mniej niż 10.000 zł."

 21. kapitanbomba

  "§14 niniejszej umowy Organizatorowi należy się od Zawodnika kara umowna w wysokości dwudziestokrotnej stawki, która miała być zapłacona Zawodnikowi bez względu na wysokość poniesionej przez Organizatora szkody, jednak nie mniej niż 10.000 zł."

  Ktoś Ty?
  :deniro:

 22. kaczka41

  Ktoś Ty?
  :deniro:

  przecież to żadna wiedza tajemna :

  "W razie nie wykonania lub nienależytego wykonania przez zawodnika któregokolwiek zobowiązania określonego w §12, §24, §13 (gdyby do walki nie doszło) i §14 niniejszej umowy Organizatorowi należy się od Zawodnika kara umowna w wysokości dwudziestokrotnej stawki, która miała być zapłacona Zawodnikowi bez względu na wysokość poniesionej przez Organizatora szkody, jednak nie mniej niż 10.000 zł. Natomiast w sytuacji niewywiązania się przez Zawodnika z obowiązków określonych w §7, §17, §23, §25 niniejszej umowy Organizatorowi należy się kara umowna w wysokości 100.000 zł. za każde naruszenie. Organizator w każdym w/w przypadku zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych gdyby szkoda przekroczyła wysokość kary umownej."

 23. "2. Wynagrodzenie płatne jest do trzydziestu dni po odbyciu się Gali, przelewem lub przekazem pocztowym na wskazane przez Zawodnika konto bankowe lub adres. Przewiduje się również odbiór osobisty wynagrodzenia w w/w terminie za pisemnym potwierdzeniem odbioru."

 24. Panie Jużwiak panu juz dziekujemy!!! Skończ pan pier…. wstydu oszczedz !!!

 25. Fresh

  przecież to żadna wiedza tajemna :

  "W razie nie wykonania lub nienależytego wykonania przez zawodnika któregokolwiek zobowiązania określonego w §12, §24, §13 (gdyby do walki nie doszło) i §14 niniejszej umowy Organizatorowi należy się od Zawodnika kara umowna w wysokości dwudziestokrotnej stawki, która miała być zapłacona Zawodnikowi bez względu na wysokość poniesionej przez Organizatora szkody, jednak nie mniej niż 10.000 zł. Natomiast w sytuacji niewywiązania się przez Zawodnika z obowiązków określonych w §7, §17, §23, §25 niniejszej umowy Organizatorowi należy się kara umowna w wysokości 100.000 zł. za każde naruszenie. Organizator w każdym w/w przypadku zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych gdyby szkoda przekroczyła wysokość kary umownej."

  A skąd to? FEN gdzieś udostępnia szablon umowy?

 26. Patrząc na komentarze wydaje mi sie że, średnia ludzi udzielających się to dzieciaki poniżej 18 bo jak inaczej to wyjaśnić..

  Robi

  Panie Jużwiak panu juz dziekujemy!!! Skończ pan pier…. wstydu oszczedz !!!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.