Roman Dolidze

Roman Dolidze, który na nadchodzącej gali UFC 303 zawalczy z Anthonym Smithem, przyznał, że jest dobrze zaznajomiony ze stylem walki „Lionhearta” – w 2019 w przygotowaniach do starcia z nim pomagał Jonowi Jonesowi.

Walką, która przeszła chyba najwięcej zmian w parokrotnie przerabianej gali UFC 303, jest starcie w wadze półciężkiej pomiędzy Anthonym Smithem a walczącym zwykle w dywizji średniej Romanem Dolidze. Przypomnijmy, że oryginalnie to zestawienie przewidywało Jamahala Hilla z Khalilem Rountreem, wypadł z niego później także Carlos Ulberg.

„Lionheart” Smith z rekordem 38-19 jest weteranem oktagonu i choć ostatnimi czasy przeplata zwycięstwa z porażkami, reprezentant Gruzji Roman Dolidze w rozmowie z dziennikarzami przed UFC 303 podkreślił, że ani myśli go lekceważyć:

Ma spore doświadczenie – biorąc pod uwagę jego ostatnią walkę, wszyscy myśleli, że przegra, ale wygrał. To jest najlepsza odpowiedź, jaką mogę wam dać. Nigdy nie wiesz, co fighter tak doświadczony jak on może zrobić w walce, ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że jego najlepsze dni należą już do przeszłości. Ale wciąż go doceniam za wszystko, czego dokonał w tym sporcie.

Pomimo tego, że obaj panowie mieli minimalny czas na przygotowania przed UFC 303, Dolidze zdradził, że wie czego się po Smithie spodziewać, ponieważ w 2019 przed galą UFC 235 pomagał Jonowi Jonesowi w treningach do walki z „Lionheartem”:

W przeszłości pomagałem Jonesowi przygotować się do jego walki ze Smithem, Jones był bardzo zatroskany jego umiejętnościami jiu-jitsu. Pamiętam to dobrze i to dokładnie dlatego z nim trenowałem. Dlatego też szanuję Smitha i nie myślę sobie: „Och, on jest skończony”, czy coś takiego, ani nie mówię wam tego, żeby zwiększyć rozgłos przed walką.

Gruzin Roman Dolidze po serii czterech zwycięstw w wadze średniej zanotował spadek formy i przegrał swoje ostatnie dwie walki – z Marvinem Vettorim i Nassourdinem Imavovem. Anthony Smith z kolei wychodzi ze zwycięstwa na UFC 301 w maju, choć na ostatnie pięć walk jego bilans wynosi 2-3.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of dizel77
dizel77

UFC
Middleweight

12,302 komentarzy 30,344 polubień