Robert Whittaker o Darrenie Tillu

Jak zostało oficjalnie podane do wiadomości i potwierdzone przez wiarygodne źródła blisko związane z UFC, były mistrz wagi średniej Robert Whittaker (MMA 20-5) musiał wycofać się z pojedynku na gali UFC 248. Gala odbędzie się 7 marca w Las Vegas, a niedoszłym przeciwnikiem Australijczyka miał być Jared Cannonier (MMA 13-4).

Na ten moment nie został podany powód decyzji Whittakera o wycofaniu się z pojedynku. Mówi się o bliżej niesprecyzowanych kwestiach osobistych zawodnika. Dziś pisaliśmy jednak o tym, że chętny na pojedynek w Las Vegas jest Darren Till. Sam Dana White potwierdził, że Anglik powróci do octagonu UFC w marcu.

Whittaker po serii dziewięciu zwycięstw z rzędu musiał ostatnio uznać wyższość Israela Adesanyi (MMA 18-0), z którym zmierzył się w pojedynku mistrzowskim. Jared Cannonier zanotował ostatnio trzy zwycięstwa z rzędu, przez co solidnie wzmocnił swoją pozycję w rankingu kategorii średniej.

Pozostaje czekać na rozwój sytuacji i dokładniejszy komentarz, nawiązujący do konkretnych powodów wycofania się Australijczyka z marcowego pojedynku.

 

27 KOMENTARZE

 1. W Australii sporo trudnych rzeczy się dzieje. Nie jest łatwo żyć tam i przygotowywać się do walki jak gdyby nigdy nic.  Nie dziwię się, że facet może nie mieć głowy do tych obowiązków i fight week'ów.

 2. Till miał mieć mocnego rywala, a już nikt nie został. Cannonier dla Tilla na pewno. Lepiej w Londynie niech walczą a nie Las Vegas. Cannonier jak wygra powinien mieć walkę o pas.

 3. może jakieś problemy osobiste w związku z ostatnimi pożarami w Australii?

  Mam rodzinę w Australii, busz płonie tam sezonowo w tym roku mocno o tym trąbią poprostu, coś jak z tornadami w stanach. Żona Roba oglądała walki Jareda i nie pozwala mu wyjść do walki bo ostatnio bije się z samymi czarnymi.:jump:

 4. Wychodzą 25 minutowe wojny z Romero. Yoel też wiele stracił.

  Zobacz co się stało z Bobrowskim po 15 minutach walki z Kołeckim. Robert już nigdy nie będzie taki sam 😆

  może jakieś problemy osobiste w związku z ostatnimi pożarami w Australii?

  W Australii sporo trudnych rzeczy się dzieje. Nie jest łatwo żyć tam i przygotowywać się do walki jak gdyby nigdy nic.  Nie dziwię się, że facet może nie mieć głowy do tych obowiązków i fight week'ów.

  ::really::

 5. to było do przewidzenia, jeszcze news o tym, że ferguson zerwał sobie więzadło podczas wstawania z kibla i mamy komplet.

 6. to było do przewidzenia, jeszcze news o tym, że ferguson zerwał sobie więzadło podczas wstawania z kibla i mamy komplet.

  Przestan, nie wywołuj wilka z lasu, bo serio pogryzie Fergusona..

 7. Robert powinien znaleźć sobie inne zajęcie i jakąś pracę , serio… Z jego częstotliwością walk i skłonnościami do kontuzji to nie ma sensu. Jedna walka co półtora roku i jak nie urok to sraka…

 8. Jak dobrze, że Roberto nie jest już mistrzem. Lubię gościa, niech mu się wiedzie, ale szklanka z niego niesamowita.

 9. Jak dobrze, że Roberto nie jest już mistrzem. Lubię gościa, niech mu się wiedzie, ale szklanka z niego niesamowita.

  Ale to chyba nie ze względów zdrowotnych tym razem.

 10. Z Robertem powinno być tak, że ludzie dowiadywali by że walczy, podczas wejścia do klatki minuty przed walka hah. To by zawsze zaskoczenie towarzyszyło kibicom

 11. Z Robertem powinno być tak, że ludzie dowiadywali by że walczy, podczas wejścia do klatki minuty przed walka hah. To by zawsze zaskoczenie towarzyszyło kibicom

  Myślę że nawet sam Robert jest zaskoczony stojąc w klatce.

 12. Mam nadzieję, że Till wskoczy w miejsce Whittakera, bo na ten moment żadna inna walka nie ma sensu dla Cannoniera.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.