Australijska wersja prestiżowego magazyn GQ przyznała nagrodę sportowca roku Australii, obecnemu mistrzowi wagi średniej UFC Robertowi Whittakerowi.

Jestem typem wojownika, który walczy w każdej walce bez złej woli wobec przeciwnika. Jestem przede wszystkim sportowcem i kocham ten sport.

Whittaker odebrał nagrodę Sportowca Roku podczas corocznej ceremonii z rąk prezydenta UFC – Dana White`a który o swoim mistrzu powiedział:

Jest absolutną definicją słowa – dżentelmen. W czasie kiedy tak popularne jest obrażanie i prowokowanie swojego przeciwnika, Robert jest zupełnie innym człowiekiem. Uwielbiam to, że w jego wypadku czyny w klatce mówią same za siebie.

Magazyn GQ przyznaje nagrody sportowcom, którzy są uważani za „dżentelmenów” w swoich sportach i poza nimi. Whittaker został wyróżniony za swoją charytatywną pracę i pomoc rdzennym mieszkańcom najstarszego i najbardziej zaludnionego stanu Australii – Nowej Południowej Walii.

Urodzony w Nowej Zelandii Robert Whittaker zdobył tymczasowy pas wagi średniej w walce z Yoelem Romero na gali UFC 213 w Las Vegas. W momencie kiedy Georges St. Pierre ogłosił, że nie będzie bronić mistrzowskiego tytułu zdobytego w walce z Bispingiem, Whittaker został prawowitym mistrzem dywizji średniej. W swojej pierwszej obronie pasa na gali UFC 225 zmierzył się w rewanżowej walce z Romero pokonując Kubańczyka na punkty.

Whittaker do oktagonu UFC powróci 9 lutego kiedy to przed własną publicznością na gali UFC 234 w Melbourne zmierzy się z Kelvinem Gastelumem.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.