Już niedługo fani MMA mogą zobaczyć rewanż Roberta Whittakera z Yoelem Romero. Aktualny mistrz kategorii średniej prawdopodobnie zawalczy drugi raz z Kubańczykiem na gali UFC 225 w Chicago. Mówi się, iż walka będzie główną atrakcją tej gali.

Romero po wygranej z Rockholdem na UFC 221 miał być posiadaczem tymczasowego pasa mistrzowskiego, jednak uniemożliwiły to kłopoty z wypełnieniem zakontraktowanego limitu wagowego. Kubańczyk wygrał to starcie, dlatego – mimo wszystko – w opinii wielu obserwatorów zasłużył na kolejne podejście do walki o złoto wagi średniej.

Początkowo to Whittaker miał zmierzyć się z Rockholdem w Australii, jednakże z powodu licznych problemów zdrowotnych nie był on w stanie zmierzyć się z Amerykaninem. Yoel wszedł za niego w zastępstwo, po czym znokautował reprezentanta AKA.

Panowie pierwszy raz w oktagonie spotkali się w lipcu na gali UFC 213. Whittaker wygrał to starcie jednogłośną decyzją sędziów.

UFC 225 odbędzie się 9 czerwca w Chicago.

1 KOMENTARZ

  1. Ponownie decyzja dla Roberta wg mnie, jest on  w gazie młodości, ze tak powiem :DCo nie zmienia faktu z emocjami będę oglądał, co rzadko się zdarza 2óch najlepszych z drabinki UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.