Barao

(Fot. Dave Mandel / Sherdog.com) Nowym starciem wieczoru gali UFC 173, 25 maja w Las Vegas będzie pojedynek mistrza UFC w wadze koguciej Renana Barao (MMA 32-1, UFC 7-0, 1. w rankingu MMARocks) z Amerykaninem T.J. Dillashawem (MMA 9-2, UFC 5-2, 10. w rankingu MMARocks). Pojedynek zastąpi walkę Chrisa Weidmana z Lyoto Machidą, które zostało przesunięte w wyniku kontuzji mistrza UFC w wadze średniej.

Dla Brazylijczyka będzie to czwarta obrona tytułu. Wychowanek Andre Pedeneirasa w swoich mistrzowskich pojedynkach pokonywał kolejno Urijah’ę Fabera, Michaela McDonalda, Eddiego Winelanda i ponownie Fabera na UFC 169 w lutym tego roku. 27-latek nie przegrał walki od swojego debiutu w 2005, pogromcy nie znalazł w kolejnych trzydziestu dwóch występach.

Dillashaw został przesunięty do walki o pas ze starcia z Takeyą Mizugakim na głównej karcie UFC 173. Kolega treningowy Fabera wygrał pięć ze swoich sześciu ostatnich walk, zwyciężając m.in. Mike’a Eastona, Hugo Viannę czy Vaughana Lee. Jego porażkę w ostatnich dwóch latach poniósł z rąk Raphaela Assuncao, jednak werdykt sędziów w tym starciu wzbudził kontrowersje.

Rozpiska UFC 173: Barao vs Dillashaw.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.