renan-smutny

Kolejna porażka z T.J. Dillashawem jest jednym z powodów, dla którego Renan Barao decyduje się na przenosiny do wyższej kategorii wagowej.

Były mistrz dywizji koguciej UFC, który w latach 2005-2014 wygrał 33 walki z rzędu w rozmowie z brazylijskim RN TV wyznał ostatnio, że kolejny pojedynek ma zamiar stoczyć w limicie wagowym kategorii piórkowej:

Mam przejść do kategorii z limitem 145 funtów, zrobić tam kilka walk i zobaczyć co się stanie. Zobaczymy jak to wszystko się potoczy.

Barao miał w przeszłości problemy ze zmieszczeniem się w limicie kategorii koguciej. Z tego powodu odwołano walkę z Dillashawem planowaną na UFC 177  – Brazylijczyk zasłabł podczas robienia wagi i w jego miejsce musiał wejść inny zawodnik (Joe Soto). Renan uważa, że nie doszedł do pełni sił po ważeniu przed ostatnią walką w lipcu:

Miałem ponad 22 funty do ścięcia. Nie wiem czy do końca się dobrze zregenerowałem.

Kolega klubowy Barao, Jose Aldo jest aktualnym mistrzem UFC dywizji piórkowej, jednak Renan nie chce wypowiadać się na temat potencjalnego starcia z nim:

Nie myślimy nawet o takiej możliwości. Celem jest dawanie kolejnych dobrych walk, a dopiero potem rozważanie możliwości walki o pas.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.