Ray Borg w swojej ostatnie walce pokonał Jussiera da Silvę i aktualnie znajduje się na czwartej pozycji rankingu UFC w wadze muszej. W rozmowie z Fox Sports powiedział, że liczy, iż niedługo dostanie możliwość walki o pas mistrzowski.

Jeszcze jedna walka powinna pokazać, że jestem gotów na starcie o mistrzostwo.

Borg jest pewny, że posiada odpowiednie umiejętności, aby pokonać mistrza Demetriousa Johnsona.

Nie mam zamiaru wyzywać Demtriousa w mediach społecznościowych, chcę być uczciwy i mówić o tym w otwarty sposób. Szczerze wierzę, że Demetrious nigdy nie mierzył się z kimś takim jak ja. Wierzę również, że jestem jednym z bardziej dynamicznych zawodników w tej wadze, chociaż wszyscy w tej kategorii są szybcy, ja mam to coś i dodatkowo uważam, że nikt poza mną nie posiada takich umiejętności w walce na ziemi.

Pewność siebie Borga wynika z tego, że jak sam mówi, jest uczciwy wobec siebie.

Od kiedy jestem w tym sporcie i od kiedy trafiłem do UFC zawsze byłem uczciwy. Nie jest stronniczy,  jestem jednym z bardziej uczciwych zawodników, szczególnie jeśli chodzi o uczciwość wobec samego siebie.  Wiem dokładnie czy potrzebuję więcej czasu, aby móc sprostać Demetriousowi, wiem co muszę poprawić by to zrobić. Podchodzę uczciwie do swoich umiejętności.