khabib nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov, który długo był namawiany przez szefa UFC do powrotu do klatki, ostatecznie nie ugiął się i pozostał na emeryturze i jak na razie nie myśli o kolejnych walkach w żadnej formule.

Po swojej ostatniej walce w oktagonie UFC Khabib Nurmagomedov zapowiedział przejście na sportową emeryturę i pomimo prób przekonania go do powrotu, decyzja okazała się ostateczna. Chociaż szef UFC, Dana White, cały czas próbował namówić Khabiba do powrotu do klatki, a organizacja cały czas utrzymywała go oficjalnie na miejscu mistrza wagi lekkiej, Nurmagomedov ostatecznie zakończył karierę i zwakował pas mistrzowski wagi lekkiej.

Khabib podczas niedawnego spotkania z mediami na gali Eagle Fighting Championship został zapytany o ewentualny powrót.

Pytania o mój powrót nigdy się nie skończą. Za 10 lat też będę o to pytany. Będziecie mówić, że są zawodnicy rywalizujący w wieku 42 lat i może jednak bym wrócił. Nie czekałbym jednak na mój powrót, bo to oczekiwanie byłoby bardzo długie.

Nurmagomedov odniósł się również do pomysłu walki w starciu grapplingowym.

Zupełnie mnie to nie interesuje. Po co miałbym to robić? Jestem zmęczony tak zwanym nurkowaniem do spoconych nóg. Oczywiście trenuję z chłopakami na sali, ale walczyć? Nie wiem nawet co miałbym udowodnić w takim starciu. Nie jestem zainteresowany ani dodatkowym promowaniem siebie, ani pieniędzmi.

Nurmagomedov zakończył karierę w MMA będąc niepokonanym w tym sporcie. W ostatnim pojedynku w karierze pokonał przed czasem Justina Gaethje.

W swojej karierze „The Eagle” wygrywał z m.in. Edsonem Barbozą, Dustinem Poirierem czy Conorem McGregorem. Przed oficjalnym usunięciem go z rankingów, Rosjanin był na szczycie oficjalnego zestawienia zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of jihaad
jihaad

UFC
Middleweight

10,196 komentarzy 24,239 polubień

Już wymiękasz? Dżordża od trzech lat pytają. A nawet jak nie pytają, to i tak odpowiada. :roberteyeblinking:

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Raven
Raven

Bellator
Light Heavyweight

4,641 komentarzy 16,569 polubień

Kebs miał dobrą karierę. Zero porażek, status legendy LW, zarobiony tak, że przez 3 życia tego nie wyda, a co najważniejsze - w pełni zdrowia (chyba nawet nigdy nie krwawił w walkach, tak więc porozbijany nie jest). Faktycznie, na chuj miałby wracać, jeżeli sportowo także czuje się spełniony?

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of 5jointow
5jointow

Maximum FC
Heavyweight

1,735 komentarzy 6,364 polubień

Ostatnio mówił cos ze szuka głośniejszych nazwisk na swoje gale. Niech zawalczy u siebie to napewno będzie o tym głośno.
Nie ma za co Khabib.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Sekator
Sekator

Legacy FC
Middleweight

2,085 komentarzy 2,789 polubień

Tak Kebix... Dalej wszyscy sa glodni zobaczyc jak dostajesz na beret.
I nie pierdol ze tak ci przeszkadza fame...
Gdyby tak bylo puscilbys niusa ze masz cos ze drowiem czy kontuzje i powrot jest wykluczony dozywotnio... lamusie....

Odpowiedz polub