Alexander Volkanovski, mistrz wagi piórkowej UFC, przegrał walkę z Islamem Makhachevem, mistrzem wagi lekkiej, podczas gali UFC 294. Czempion kategorii piórkowej nie zamierza jednak robić sobie długiej przerwy od startów i chce wrócić do klatki już w styczniu 2024 roku.

Podczas gali UFC 294, która odbyła się 21 października w Abu Zabi, Alexander Volkanovski został znokautowany przez Islama Makhacheva. Zaraz po walce Volkanovski w rozmowie z Danielem Cormierem w klatce powiedział, że Islamowi należą się brawa za jego akcję kończącą.

Zastawił świetną pułapkę, wyprowadził świetne kopnięcie. Przegrana boli, ale cóż począć, on jest wielkim mistrzem.

Volkanovski dodał również, że chce szybko wrócić do klatki.

Proszę UFC, sprawcie, żebym był dalej zapracowany. Słabo się czuję, gdy nic nie robię. Chętnie wrócę w styczniu. Wracam oczywiście do wagi piórkowej, w której mam robotę do wykonania.

Volkanovski został zapytany również o to, czy jego kolejnym rywalem ma być Ilia Topuria i potwierdził, że z nim chce się mierzyć.

Walka Volkanovskiego z Makhachevem była drugim starciem tych zawodników. Wcześniej Islam Makhachev i Alexander Volkanovski stoczyli wyrównany bój w walce wieczoru gali UFC 284, która odbyła się 12 lutego w Perth. Zawodnik z Dagestanu zwyciężył przez jednogłośną decyzję i tym samym obronił pas mistrzowski kategorii lekkiej. Volkanovski nie krył niezadowolenie z wyniku punktowego i był zdania, że wygrał walkę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

WSOF
Featherweight

3,159 komentarzy 10,041 polubień

Nie powinien brać tej walki. Widać było, że jest ulany, niedawno mial operacje i generalnie formy nie było.
W styczniu też nie powinien wracać, to raczej za szybko.
Jeśli tak zrobi to Topuria ma dużą szanse i Volk na własne życzenie może sobie zjebac karierę.

Odpowiedz 13 polubień

K
Kredens

Oplot Challenge
Heavyweight

174 komentarzy 446 polubień

Ehh, aż szkoda. Myślałem, że będzie dobra napierdalanka, a tu takie buty. Ehhh:( szkoda w chuj Alexa. Mam nadzieje, że skończy przed czasem kiedyś tą podrabianą kopię Khabiba.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

21,788 komentarzy 35,962 polubień

Screenshot_2023-10-21-22-08-47-273~2.jpg
Screenshot_2023-10-21-22-08-10-953~2.jpg
Screenshot_2023-10-21-22-08-03-362~2.jpg
Szczęka osłonięta... ale kopnięcie poszło nad rękawicą i trafiło w głowę Alexa i było po walce :confused:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Bolesław
Bolesław

M-1 Global
Heavyweight

3,878 komentarzy 7,556 polubień

Szacunek dla Volkanovskiego, że chce walczyć, ale nie powinien wracać w styczniu tylko jak już to w marcu

Odpowiedz 2 polubień

b
billydom

Oplot Challenge
Welterweight

45 komentarzy 103 polubień

No pewnie chce wrócić w styczniu i liczy że potem po zwycięstwie dostanie trylogię z Islamem ale nie oszukujmy się, nie zasługuje na nią, mógł nie brać walki tydzień przed, Gamrot czekał i czekają też inni którym się ta walka należy a Pan Volaknovski niech dokończy dzieła w swojej kategorii bo do Islama podjazdu nie ma.

Odpowiedz polub

Avatar of Endrju Golara
Endrju Golara

ONE FC
Featherweight

2,308 komentarzy 8,160 polubień

No pewnie chce wrócić w styczniu i liczy że potem po zwycięstwie dostanie trylogię z Islamem ale nie oszukujmy się, nie zasługuje na nią, mógł nie brać walki tydzień przed, Gamrot czekał i czekają też inni którym się ta walka należy a Pan Volaknovski niech dokończy dzieła w swojej kategorii bo do Islama podjazdu nie ma.

Trzecia walka w zaistniałych okolicznościach nie ma żadnego sensu i Alex na pewno jej nie dostanie. Gdyby to była bliska walka, jak pierwsza po tak krótkim przygotowaniu, to jeszcze można by było kombinować w tym kierunku, ale po takim KO nie ma na to raczej szans. Volk niech teraz na spokojnie dojdzie do siebie i zawalczy w okolicach marca.

Odpowiedz 1 Like

click to expand...
Avatar of VikingIno
VikingIno

Brutaal
Light Heavyweight

608 komentarzy 1,024 polubień

No niestety, pewnego poziomu nie przeskoczy , wagę może zrobić większą ale i tak jest karzełkiem co nawet do górnej krawędzi klatki nie sięga czubkiem głowy , jego miejsce jest w piórkowej

Odpowiedz polub