Cztery lata po otrzymaniu szansy zdobycia złota UFC w wadze koguciej, Joe Soto został zwolniony z największej organizacji MMA na świecie.

UFC potwierdziła dziś informacje portalu FloCombat o zwolnieniu  Soto z powodu dwóch porażkach z rzędu jakich doznał on w walkach z Brettem Johnsem i Iuri Alcantarą. 31-latek opuszcza organizację z rekordem 3 zwycięstw i 5 przegranych.

Soto zadebiutował w UFC na gali UFC 177 w 2014 roku. Pierwotnie miał walczyć z Anthonym Birchakiem, ale dosłownie na dzień przed galą wskoczył do walki wieczoru w zastępstwie mającego problemy ze zrobieniem wagi Renanem Barao. Soto mimo porażki z mistrzem T.J. Dillashawem pokazał się z dobrej strony i pozytywnie zapisał się w pamięci fanów.

Największym sukcesem Amerykanina w dotychczasowej karierze w MMA jest pas mistrzowski Bellatora w wadze piórkowej jaki zdobył w 2009 roku.

Poniżej rekord zawodnika w UFC:

1 KOMENTARZ

  1. Dużym sukcesem było też pokonanie Rani Yahya. Na 15 walk w UFC przegrał tylko z Mendesem, Narimanim i właśnie Soto. W ostatnich 9 walkach przegrał tylko z Soto.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.