Organizacja International Mixed Martial Arts Federation ogłosiła oficjalne wynik Otwartych Mistrzostw Europy IMMAF 2017, które odbywały się w dniach od 29 marca do 2 kwietnia w Sofii. Do rywalizacji zgłosiło się 151 zawodników z 28 krajów, a wśród zdobywców medali znaleźli się również Polacy.

Marcin Kalata walczący w kategorii superciężkiej i Paweł Zakrzewski w półciężkiej zakończyli mistrzostwa na podium. Obaj zdobyli medale brązowe.

Obaj zawodnicy mają już doświadczenie z innych wydarzeń organizacji IMMAF. Występowali podczas wcześniejszych mistrzostw Europy w Czechach. Zakrzewski zdobył wówczas medal srebrny, a Kalata brązowy. Obaj walczyli także między innymi podczas zeszłorocznych mistrzostwach świata w Las Vegas. Marcin Kalata zdobył wówczas srebrny medal.