Hallmann

(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Jak podało przed chwilą UFC Piotr Hallmann (MMA 14-2, 2. w Rankingu PL) stoczy swój trzeci pojedynek w największej organizacji na świecie na UFC 173: Weidman vs Machida, 24 maja w Las Vegas. Rywalem „Płetwala” będzie weteran ponad sześćdziesięciu zawodowych walk Yves Edwards (MMA 42-20-1).

Polak jak na razie legitymuje się rekordem 1-1 w organizacji braci Fertitta. Wychowanek Grzegorza Jakubowskiego we wrześniu w pięknym stylu poddał Brazylijczyka Trinaldo, a w październiku uległ niestety na punkty Alowi Iaquincie.

Edwards to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w UFC. Amerykanin startuje w MMA od 1997 roku, walcząc dla prawie wszystkich liczących się organizacji, od UFC, przez Pride, Strikeforce, po EliteXC. Zawodnik American Top Team nie ma jednak ostatni najlepszej passy, dość powiedzieć, że w pięciu ostatnich walkach wygrał tylko raz. W zeszłym roku zanotował dwie nieznaczne punktowe przegrane z Isaakiem Vallie-Flaggiem i Darronem Cruickshankiem oraz został zastopowany przez Yancy’ego Medeirosa. Wynik tego ostatniego pojedynku został jednak zmieniony na no contest, po tym jak w organizmie rywala Edwardsa wykryto marihuanę.

Rozpiska UFC 173: Weidman vs Machida.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.