Hallmann

Jak dowiedziała się redakcja MMARocks, 4 września w UFC zadebiutuje Piotr Hallmann (MMA 13-1) i zmierzy się z Francisco „Massaranduba” Trinaldo (MMA 13-2, UFC 3-1) na gali UFC Fight Night w Belo Horizonte.

Hallman przez ostatnie dwa i pół roku wygrał dziewięć kolejnych walk, z czego tylko jedną, ostatnią z Juhą-Pekką Vainikainenem, na punkty. Jego rywal, 34-letni Brazylijczyk, ma za sobą 4 występy w UFC, za każdym razem w swojej ojczyźnie. Przegrał tylko raz w ostatnich siedmiu starciach, ulegając na punkty Gleisonowi Tibau. Prócz tego ma w oktagonie UFC zwycięstwa przed czasem nad Delsonem Heleno, C.J. Keithem oraz Mikiem Rio.

Podpisanie kontraktu z UFC przekreśla planowane występy Hallmanna na MMA Attack 4 w Gdańsku w październiku oraz WFC na Słowenii w grudniu. Tym samym zawodnik Mighty Bulls Gdynia zostanie trzecim reprezentantem polskiego klubu w najlepszej organizacji świata po Tomaszu Drwalu i Macieju Jewtuszce i wyprzedzi o kilka tygodni debiut Daniela Omielańczuka.

Oto co „Płetwal” powiedział nam o swoim angażu:

„[Kontrakt z UFC] był dla mnie dużym zaskoczeniem. Bardzo się z niego cieszę, bo ciężko na to pracowałem. Moimi przygotowaniami zajmie się dokładnie trener [Grzegorz Jakubowski], ale walka w UFC to z pewnością dla mnie ogromna motywacja do pracy. Regularnie oglądam UFC, więc widziałem walki [Trinaldo]. Będzie trudno, ale nie idę tam bić się ze słabeuszami.”

Rozpiska UFC Fight Night

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.