Galeria Sław UFC to nie tylko wielkie nazwiska, które odegrały ważną rolę w rozwoju organizacji, ale także niezapomniane walki. Organizacja UFC ogłosiła, że podczas uroczystej gali, która będzie miała miejsce 5 lipca w Las Vegas do Hall of Fame w kategorii Fight Wing dodane zostanie starcie pomiędzy Danem HendersonemMauricio Ruą z gali z numerem 139.

Starcie zakończyło się po pięciu rundach na kartach sędziowskich, a zwycięzcą został Dan Henderson, który dziś wspominając ten bój mówi:

To wspaniałe, że ta walka trafi do Galerii Sław. Wiem, że z Shogunem wymieniliśmy w niej dużo potężnych ciosów, ale zaraz po walce nie miałem pojęcia, że ktoś będzie mówił, że to było jedno z najlepszych starć w historii.

Rua natomiast uważa, że to była to jedna z najlepszych walk w jego karierze.

Jestem bardzo szczęścili, to dla mnie honor. Trenowałem ciężko do tego starcia, które było prawdziwie szalone. Zostawiłem w oktagonie całe swoje serce i wszystko co miałem. Nie wygrałem, ale dałem z siebie wszystko i to była jedna z najlepszych walk w mojej karierze.

25 KOMENTARZE

 1. To jest ta dobra wiadomość… bo znając UFC zaraz będzie ta druga, że do Hall of Fame dodane zostaną wszystkie walki Knura w pakiecie:tongue:

 2. Pierwszę słyszę o hall of fame dla walk. Jakie są inne walki w tym hallu?

  Tak Griffin Bonnar a reszta to nie pamietam.

 3. Przy okazji UFC224 mówili, że to pierwsza, ale głowy nie dam.

  Mówili również że Nunes to Królowa Dżungli, czy coś w tym stylu…:lol:

  100% to nie pierwsza.

 4. Obie ich walki były mega dobre. Choć faktycznie – pierwsza została mocno wyryta w pamięci za sprawą tych dwóch wojowników 🙂

 5. A ja pamiętam, że miałem  zwycięstwo Hendo w moim rekordowym kuponie.:frankapprove:

  Zapodaj kupona, tak z ciekawości

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.