Galeria Sław UFC to nie tylko wielkie nazwiska, które odegrały ważną rolę w rozwoju organizacji, ale także niezapomniane walki. Organizacja UFC ogłosiła, że podczas uroczystej gali, która będzie miała miejsce 5 lipca w Las Vegas do Hall of Fame w kategorii Fight Wing dodane zostanie starcie pomiędzy Danem HendersonemMauricio Ruą z gali z numerem 139.

Starcie zakończyło się po pięciu rundach na kartach sędziowskich, a zwycięzcą został Dan Henderson, który dziś wspominając ten bój mówi:

To wspaniałe, że ta walka trafi do Galerii Sław. Wiem, że z Shogunem wymieniliśmy w niej dużo potężnych ciosów, ale zaraz po walce nie miałem pojęcia, że ktoś będzie mówił, że to było jedno z najlepszych starć w historii.

Rua natomiast uważa, że to była to jedna z najlepszych walk w jego karierze.

Jestem bardzo szczęścili, to dla mnie honor. Trenowałem ciężko do tego starcia, które było prawdziwie szalone. Zostawiłem w oktagonie całe swoje serce i wszystko co miałem. Nie wygrałem, ale dałem z siebie wszystko i to była jedna z najlepszych walk w mojej karierze.

2 KOMENTARZE

  1. Obie ich walki były mega dobre. Choć faktycznie – pierwsza została mocno wyryta w pamięci za sprawą tych dwóch wojowników 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.