Michael Chandler w weekend udanie zadebiutował w organizacji UFC. Według jednego z mistrzów marki Bellator, to pokazało siłę organizacji, z której odszedł Chandler.

Chandler, który jakiś czas temu przeszedł z Bellatora do UFC, podczas ostatniej gali amerykańskiej organizacji szybko znokautował Dana Hookera i tym samym w świetnym stylu przywitał się z fanami UFC.

Patricio Freire, mistrz Bellatora wagi piórkowej i lekkiej, uważa że debiut Chandlera w UFC,  ale nie tylko jego, pokazał siłę drugiej organizacji MMA w USA. W rozmowie dla serwisu Sherdog powiedział:

Wszyscy wiedzą, że nie lubię Chandlera, ale zarówno on, jak i Eddie Alvarez pokazali siłę Bellatora.

Michael Chandler legitymuje się rekordem 22-5. W Bellatorze walczył nieprzerwanie od 2010 roku, w tym czasie został zwycięzcą turnieju oraz trzykrotnym mistrzem wagi lekkiej. W trakcie swojej kariery wygrywał z takimi zawodnikami jak Marcin Held, Eddie Alvarez, Patricky Freire, czy Benson Henderson.

Niedawno szef UFC przyznał, że jeśli Khabib Nurmagomedov nie zdecyduje się na powrót do startów, to Chandler będzie głównym kandydatem do walki o zwakowane trofeum z Dustinem Poirierem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.